Szybkie spotkanie w Iławie. Gospodarze nie postawili oporu wicemistrzowi Polski

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Wicemistrz Polski po walce w premierowej odsłonie zdominował rywali. Najlepszym zawodnikiem spotkania w Iławie wybrany został Norbert Huber.

Jakub Fordon
Na zdjeciu: Siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjeciu: Siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Zdecydowanym faworytem spotkania w Olsztynie była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jednak dwie porażki w ostatnich czterech meczach PlusLigi mogły dać nadzieje Indykpolowi AZS na sprawienie niespodzianki. Gospodarze w ostatnim czasie również nie radzą sobie najlepiej, bowiem potrafili przegrać nawet z outsiderem ligi - PSG Stalą Nysa.

Po wyrównanym początku spotkania gospodarze odskoczyli na trzy punkty, kiedy to błąd w ataku popełnił Norbert Huber (12:9). Przyjezdni gonili i po skutecznej akcji zakończonej przez Łukasza Kaczmarka doprowadzili do remisu (21:21). Jednak to olsztynianie mogli zakończyć premierową odsłonę, ale zagrywkę zepsuł Robbert Andringa. Gra na przewagi była istnym rollercoasterem, który zakończył się szczęśliwie dla Grupy Azoty ZAKSY. Asem serwisowym Kamil Semeniuk zapewnił swojej drużynie zwycięstwo na inauguracje.

Goście poszli za ciosem i lepiej rozpoczęli kolejną partię (4:1). Rywale w połowie seta zdołali doprowadzić do remisu, ale seria punktowa zespołu Gheorghe Cretu pozwoliła jego podopiecznym kolejny raz odskoczyć (16:11). Zdobytą przewagę kędzierzynianie jeszcze powiększyli, dzięki czemu w całym spotkaniu prowadzili już 2:0.

Podrażnieni gospodarze nie odpuszczali i tym razem to oni odskoczyli na samym początku trzeciej odsłony meczu (5:1). Jednak już w połowie seta rywale odrobili stratę (12:12). Chwilę później całkowicie inicjatywę przejęli już przyjezdni, którzy zdobywając pięć punktów z rzędu osiągnęli bezpieczną przewagę (22:16). Kropkę nad "i" postawił skutecznym blokiem Kaczmarek, a jego drużyna wyjechała z Iławy bez straty partii.

Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (28:30, 18:25, 20:25)

Indykpol AZS: Andringa, Poręba, Firlej, DeFalco, Averill, Butryn, Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk, Jakubiszak, Jankiewicz

Grupa Azoty ZAKSA: Śliwka, Rejno, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz, Shoji (libero) oraz Staszewski

MVP: Norbert Huber (Grupa Azoty ZAKSA)