Trofea zostały we Włoszech. Duży zwrot akcji w finale Pucharu Challenge

Siatkarze Vero Volley Monza i zawodniczki Savino Del Bene Scancicci potwierdzili wyższość nad finałowymi przeciwnikami. Narbonne Volley zdobył Puchar Challenge po spektakularnym pościgu.

siatkarki Savino Del Bene Scandicci Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / siatkarki Savino Del Bene Scandicci
Vero Volley Monza jest od środy posiadaczem Pucharu CEV. W finale był lepszy niż francuski Tours VB, czyli pogromca PGE Skry Bełchatów w poprzedniej rundzie. Siatkarze z Włoch cieszyli się z sukcesu już po dwóch wygranych setach rewanżu, ponieważ tydzień temu zwyciężyli 3:0 we własnej hali. Także w drugim meczu nie pozwolili sobie na oddanie ani jednego seta.

Do diametralnego zwrotu akcji doszło w finale Pucharu Challenge. Francuski Narbonne Volley przystąpił do rewanżu po porażce 0:3 poniesionej na terenie Halkbanku Ankara. Sytuacja gospodarzy wydawała się być krytyczna, ale zabrali się oni żwawo do odrabiania strat. Siatkarze Narbonne wygrali 3:1, po czym w dramatycznym złotym secie 21:19. Puchar Challenge pozostał we Francji, a gracze Halkbanku przeżyli gorzkie rozczarowanie.

W finale Pucharu Challenge kobiet rewanż zapowiadał się na formalność. Tydzień temu Savino Del Bene Scandicci nie relaksowało się na Wyspach Kanaryjskich i pokonało 3:0 Sanaya Libby's La Laguna. Już sama obecność w finale zespołu z Hiszpanii była zaskoczeniem, ale na tym ciekawa historia dobiegła końca. W drugim meczu włoska drużyna ponownie odniosła zwycięstwo 3:0.