Przewrót w tabeli PlusLigi. Koniec długiego panowania

Jastrzębski Węgiel nie zmarnował szansy w meczu z nisko notowanymi Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Wygrana 3:0 dała mistrzowi Polski pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Jastrzębski Węgiel awansował na pierwsze miejsce w PlusLidze kosztem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z województwa opolskiego traciła punkty w dwóch ostatnich meczach. Najpierw wygrała 3:2 z Asseco Resovią Rzeszów, a następnie niespodziewanie została pokonana 2:3 przez Cuprum Lubin. Z kolei mistrz Polski nie zgubił ani "oczka" od czterech kolejek.

Radomianie potrafili w tym sezonie pozytywnie zaskakiwać, ale robili to na wyjazdach. Jako gospodarze zwyciężali tylko z towarzyszącymi im w dolnej połowie tabeli Treflem Gdańsk i Stalą Nysa. W niedzielę Czarni wiele nie zdziałali i poza obiecującym początkiem, nie mają się czym pochwalić.

W pierwszym secie Czarni dali do zrozumienia, że spróbują wykorzystać nadarzające się okazje do sprawienia niespodzianki. Udaremnili kilka pościgów Jastrzębskiego Węgla i remisowali 19:19. Mistrz Polski potrafił jednak przyspieszyć raz jeszcze i zwyciężyć dzięki finiszowi 25:20.

Druga partia była spokojniejsza dla faworyta, który wykorzystał siłę rozpędu i od razu zdobył przewagę 3:0. Zaliczka rosła, a coraz mocniej zniechęconym podopiecznym Jakuba Bednaruka pozostało pogodzić się z kolejnym niepowodzeniem. Najlepiej punktującym spośród jastrzębian był Jan Hadrava, który zamknął seta atakiem na 25:14.

Faworyt postanowił zamknąć mecz jak najszybciej. Konfrontacja nie miała ciekawej historii. Hadrava dostawał coraz większe wsparcie od Tomasza Fornala i Rafała Szymury, a z kwadratu rezerwowych wszedł Stephen Boyer. Nowy lider wygrał 25:16 i do hitu przeciwko ZAKSIE przystąpi z przewagą dwóch punktów w tabeli.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 14:25, 16:25)

Czarni: Kędzierski, Rusin, Berger, Lemański, Parkinson, Faryna, Masłowski (libero) oraz Woropajew, Firszt, Santana, Nowak, Nowowsiak (libero)

Jastrzębie: Toniutti, Fornal, Szymura, Wiśniewski, Macyra, Hadrava, Popiwczak (libero) oraz Strzymszok, Boyer, Rakowski

MVP: Jan Hadrava (Jastrzębie)