Wejście z kwadratu Polki na miarę utrzymania w elicie! Kapitalny występ Moniki Gałkowskiej

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej przyniosła znakomite wiadomości. Swoje mecze pewnie wygrały Imovo Volley Conegliano oraz Vero Volley Monza. Rewelacyjne spotkanie rozegrała Monika Gałkowska, a Bartoccini-Fortinfissi Perugia utrzymało się w elicie.

Piotr Woźniak
Monika Gałkowska Facebook / Energa MKS Kalisz / Na zdjęciu: Monika Gałkowska
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej zapowiadała się pasjonująco, głównie ze względu na ścisk w dolnej części tabeli i walkę o utrzymanie w elitarnej Serie A. W tym kontekście kluczowy okazał się mecz Bartoccini-Fortinfissi Perugia z  Vbc Trasporti Pesanti Casalmaggiore. Monika Gałkowska już w drugim secie zmieniła Włoszkę, Bintu Diop, na pozycji atakującej i zaprezentowała się znakomicie. Zdobyła 22 punkty, popełniając zaledwie dwa bezpośrednie błędy w ataku na 38 prób. Jej zespół nie tylko utrzymał się w Serie A i zajął na koniec sezonu 10. miejsce w tabeli, ale też zakończył sezon zwycięstwem w tie-breaku.

To była także udana kolejka dla obrończyń tytułu. Joanna Wołosz i jej koleżanki nie straciły punktów w Bergamo i dzięki temu znalazły się na pole position przed play-off. Także Vero Volley Monza wywiozło z malowniczego Trentino trzy oczka utrzymując trzecie miejsce w tabeli tuż za Igor Gorgonzola Novara. Magdalena Stysiak pojawiła się na boisku w drugim secie, ale nie miała zbyt wielu okazji do wykazania się.

Ostatnim najciekawszym meczem tej kolejki był pojedynek w Cuneo. W Piemoncie górą były gospodynie. Siatkarki Andrei Pistoli potrzebowały impulsu w trzecim secie, by po dwóch przedłużających się setach na przewagi sprostać wyzwaniu. Świeżość wniosły rozgrywająca Agrifoglio Beatrice, holenderska przyjmująca Marrit Jasper oraz przede wszystkim atakująca Elisa Zanette, wybrana później MVP meczu.

Rywalkami Imoco Volley Conegliano będą zawodniczki Il Bisonte Firenze. Z kolei Vero Volley Monza w ćwierćfinale zagra z Reale Mutua Fenera Chieri. Początek rywalizacji w play-off już 10 kwietnia.

Wyniki 26. kolejki Serie A:

Savino Del Bene Scandicci - Il Bisonte Firenze 3:1 (25:20, 23:25, 25:19, 25:20)
Zanetti Bergamo - Imoco Volley Conegliano 0:3 (13:25, 26:28, 16:25)
Magabox Vallefoglia - Acqua & Sapone Roma Volley Club 2:3 (23:25, 25:19, 25:18, 19:25, 12:15)
Delta Despar Trentino - Vero Volley Monza 0:3 (22:25, 22:25, 27:29)
Chieri Volley - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (12:25, 19:25, 21:25)
Pomi Casalmaggiore - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 2:3 (25:21, 15:25, 25:21, 22:25, 16:18)
Bosca S.Bernardo Cuneo - Unet E-Work Busto Arsizio 3:2 (30:28, 24:26, 19:25, 25:22, 15:13)