ŁKS Commercecon bez litości dla E.Leclerc Radomki

ŁKS Commercecon Łódź zrobił pierwszy krok ku awansowi do półfinału, pokonując przed własną publicznością E.Leclerc Radomkę Radom 3:0. Ten mecz nie miał historii, przyjezdne przez kilka minut stworzyły zagrożenie rywalkom.

Dominika Pawlik
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Zespół z Radomia do Łodzi przyjechał bez podstawowej rozgrywającej, Katarzyny Skorupy. Jej brak od początku dawał się we znaki. Czytelne i niezbyt dokładne rozegranie Aleksandry Szczepańskiej dawało się we znaki przyjezdnym i szybko przełożyło się to na wynik.

Valentina Diouf nie do zatrzymania była na prawym skrzydle, dzięki czemu Ełkaesianki szybko zbudowały sobie przewagę. Trener Błażej Krzyształowicz próbował coś zmienić w grze swojego zespołu, ale jedyną opcją było wprowadzenie zmienniczek na przyjęcie. Aleksandra Wójcik zdecydowanie zawiodła, fatalnie radząc sobie na boisku. Nic więc się nie zmieniło i gospodynie mogły cieszyć się z pewnie wygranego seta.

ŁKS szybko odskoczył na trzypunktowe prowadzenie w kolejnej partii. Chwila nieuwagi i radomianki doprowadziły do remisu. Dobrą skutecznością zaczęły się popisywać Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Natalia Murek. Okazało się jednak, że sił wystarczyło im tylko na kilka minut. Podopieczne Michała Cichego cierpliwie przeczekały ten moment. Końcówka znów należała do nich. Odsłonę zakończył as serwisowy Joanny Pacak.

Podobny scenariusz miała trzecia partia. Jednorazowy zryw przyjezdnych był wszystkim, na co było w tym dniu stać zespół Radomki. Veronica Jones-Perry i Martyna Grajber zdominowały końcówkę spotkania, dzięki czemu ŁKS odniósł bardzo pewne zwycięstwo.

Kolejny mecz ćwierćfinałowy już w niedzielę w Radomiu. Zwycięzca z tej pary trafi na Developres Bella Dolina Rzeszów lub BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ŁKS: Grajber, Witkowska, Diouf, Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Sobiczewska

Radomka: Murek, Szczepańska, Zaroślińska-Król, Aelbrecht, Lazić, Moskwa, Adamek (libero) oraz Wójcik, Kobus, Biała

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0

TAURON Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 3:0 (galeria)