Gładki start Polaków w mistrzostwach Europy U-20

Reprezentacja Polski jest na pierwszym miejscu w grupie mistrzostw Europy U-20 po zwycięstwie 3:0 z Ukrainą. W grupie Biało-Czerwonych zwyciężyła również Hiszpania, która będzie ich następnym przeciwnikiem.

Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
Polska nie potrzebowała dużo czasu na zwycięstwo w setach do 17, 20 i 13. Przeważała we wszystkich statystykach, a przede wszystkim pod względem punktów zdobywanych dzięki błędom przeciwnika. W Toruniu niewiele było wyrównanych fragmentów i to Biało-Czerwoni obiecująco rozpoczęli turniej. Młodzi Ukraińcy poszukają punktów w innych spotkaniach.

Drugim przeciwnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski będzie w piątek Hiszpania, która rozpoczęła rywalizację od pokonania 3:1 Turcji.

Na razie najmniej setów rozegrano w grupie E. Słowenia zwyciężyła 3:0 z Rumunią, a Czesi równie sprawnie z Łotwą. Znacznie więcej walki było w meczach otwierających rywalizację w grupie C. Francja przegrała seta z Austrią, mimo to postawiła na swoim i odniosła wygraną 3:1. Serbia rozprawiła się z Grecją w tie-breaku.