Zagraniczne media po meczu Polska - Francja: Epicka bitwa, szalone spotkanie, dzielni Polacy pękli w trzecim secie

Tomasz Rosiński
"Le Parisien"

"Le Parisien": Francja w finale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk

Zwycięstwo z Polską w trzech setach zapewniło Francji udział w niedzielnym finale przeciwko Rosji. To była epicka bitwa. Polacy niemal wygrali pierwszego seta, ale challenge uratował francuski zespół, który ostatecznie wygrał go 29:27. Polacy spuścili z tonu dopiero w trzeciej partii.

Ten pojedynek miał duży ładunek emocjonalny, o czym świadczą starcia na linii N'Gapeth - Kubiak (w pierwszym secie) oraz Rouzier - Kubiak (w drugiej odsłonie), za które otrzymali upomnienie od sędziego - zauważył "Le Parisien".

Czy uważasz, że Polacy pokonają w niedzielę Niemców i awansują do turnieju w Japonii?