Brawa za to spotkanie należą się jednak obu drużynom. Oby więcej takich spotkań w Orlen Lidze! Dziękujemy już państwu za uwagę, zapraszamy na kolejne relacja na WP SportoweFakty, a tych nie zabraknie. Na dzisiaj z Areny Toruń to wszystko. Dobranoc Państwu!

1
20:19

MVP meczu wybrano atakującą torunianek Rebecę Pavan.

20:19

Pamiętacie państwo jak w zapowiedzi pisaliśmy, że to mecz o 6 punktów? To było bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn i nie może dziwić olbrzymia radość po stronie miejscowych.

komentarz

Sonia Mikyskova zablokowana i szał radości w toruńskim zespole. To czwarte zwycięstwo w tym sezonie Giacomini Budowlanych!

1
komentarz

Rebecca Pavan skutecznie z piłki przechodzącej i meczbol dla miejscowych.

komentarz

Torunianki dzielnie w obronie, ale nie podbiły piłki i punkt dla bielszczanek.

komentarz

Tym razem błąd w zespole bielskim i o drugi czas prosi Tore Aleksandersen. To ostatni moment, by BKS wrócił jeszcze do gry w tym meczu.

komentarz

Tak poznaje się wybitne siatkarki! Przed chwilą Marta Wójcik popełniła błąd, ale w kolejnej akcji nie bała się zaatakować mocno z drugiej piłki i zdobyła punkt.

komentarz

Nie po raz pierwszy w tym meczu sędzia odgwizduje błąd podwójnego odbicia Marcie Wójcik. Kolejna słuszna decyzja arbitra. Wraca na boisko Paulava za Janik.

komentarz

Po stronie toruńskiej Marta Janik za Marine Paulavę.

komentarz

Marina Paulava miała piłkę w górze na 11:8, ale zaatakowała w taśmę.

komentarz

Siatkarki Budowlanych same także potrafią jednak zablokować, co dobitnie pokazały w ostatniej akcji.

komentarz

Nic nie trwa wiecznie. Bielszczanki skaczą już w ciemno podwójnym blokiem do środkowych toruńskiej drużyny i tym razem ta taktyka zaprocentowała.

komentarz

Blok Giacomini i przy zmianie stron bliżej zwycięstwa w meczu jest drużyna gospodarzy.

komentarz

Gra środkiem toruńskiego zespołu, zwłaszcza w drugiej części meczu, imponuje. Tym razem zapunktowała Anna Lewandowska.

1
komentarz

Przyjezdne wyrównały, ale na środku siatki nie zawiodła miejscowych Ewelina Ryznar.

komentarz

W poniedziałek długie akcje częściej padają łupem BKS-u. Tym razem pod względem kondycyjnym wymiany nie wytrzymała Patrycja Polak, która zaatakowała w aut.

BUD 2 : 2, 5 BKS
czas 5 SET

Czwarty punkt z rzędu torunianek, tym razem po skutecznej siatkarskiej zdrapce. Jak wiadomo, takie grzeszki siatkarskie najczęściej kończą się punktem dla drużyny atakującej. Czas dla Tore Aleksandersena.

komentarz

Patrycja Polak zaatakowała pod górę, ale piłka przelobowała broniące bielszczanki.

komentarz

Tym razem Kanadyjka już na pełnym zasięgu i również skutecznie.

komentarz

Wrzucona w siatkę Rebecca Pavan poradziła sobie bardzo dobrze i przepchnęła, ale zgodnie z przepisami, piłkę na drugą stronę.

komentarz

Pierwszy punkt dla bielszczanek, ale rywalki szybko odpowiadają skuteczną akcją z obiegnięcia w wykonaniu Eweliny Ryznar.

komentarz

Pierwszy w tym sezonie w Toruniu tie-break! Rozpoczynają od zagrywki torunianki, a konkretnie Anna Lewandowska.

20:01

Po trzecim secie, w którym emocji było jak na lekarstwo, znów na parkiecie Areny Toruń zaczęło wrzeć. Bielszczanki, zwłaszcza Emilia Mucha, wróciły do skutecznej gry z początku meczu i teraz to zespół gości jest na fali wznoszącej.

komentarz

Punktowa zagrywka Aleksandry Trojan i losy meczu rosztrzygną się w tie-breaku.

komentarz

Torunianki miały piłkę w górze na 22:23, ale Patrycja Polak zablokowana.

komentarz

Czyżby Emilia Mucha zacięła się w najważniejszym momencie? Blok na przyjmującej BKS-u.

komentarz

Marta Wójcik po raz drugi w tym meczu skutecznie kiwa z drugiej piłki.

komentarz

Podwójnie odbicie u miejscowych i coraz więcej wskazuje na to, że losy meczu rozstrzygną się w tie-breaku.

komentarz

Może podobać się gra Emilii Muchy. Tak grającą przyjmująca BKS-u chcemy też oglądać w reprezentacji w mistrzostwach Europy 2017! Koniec podwójnej zmiany u torunianek.

komentarz

Po przerwie przyjezdne zrobiły przejście, a do tego asem serwisowym popisała się Magdalena Gryka. Podwójna zmiana o torunianek. Ewa Bimkiewicz i Gabriela Jasińska za Wójcik i Pavan.

komentarz

Nie po raz pierwszy w tym meczu drużyna gości nie może zrobić przejścia gdy w polu zagrywki jest Rebecca Pavan. Interweniować musi Tore Aleksandersen, który poprosił o czas.

komentarz

Bielszczanki podbiły bardzo mocny atak Pavan, ale siła uderzenia Kanadyjki była na tyle mocna, że piłka odbitą od rąk powędrowała w trybuny.

komentarz

Przyjezdne znów przypominają zespół z pierwszej partii, który do bólu skuteczną grą na siatce pewnie zmierzał i wygrał seta.

komentarz

Kolejna długa akcja pada łupem bielszczanek. Znów nie do zatrzymania Emilia Mucha, tym razem w ataku z drugiej linii.

komentarz

W poprzedniej odsłonie Emilia Mucha nie była zbyt widoczna w ataku, ale teraz znowu gra widowiskowo, a co ważniejsze skutecznie.

komentarz

Marina Paulava chciała uderzyć po prostej, ale tam czekał już szczelnie ustawiony blok BKS-u.

komentarz

Sędzia odgwizduje błąd piłki niesione Emili Muchy, z czym nie chcą zgodzić się przyjezdne, a zwłaszcza ich trener Tore Aleksandersen.

komentarz

Na razie Aleksandra Trojan popisuje się asem serwisowym.

komentarz

Długą akcję wygrywają bielszczanki. Czy to podbuduje je na tyle, że doprowadzą do tie-breaka? Odpowiedź już niebawem.

komentarz

Rozpoczęła się batalia środkowych. Szybko odpowiada Anna Lewandowska.

komentarz

Bielszczanki wreszcie przypomniały sobie, że też potrafią zagrać środkiem. Piłka w tempo do Kornelii Moskwy, która pewnie zdobywa punkt.

komentarz

Trzypunktową passę BKS-u przerwała skutecznym atakiem z jednej nogi Anna Lewandowska.

komentarz

Nie zawsze jednak świeci słońce. Tym razem nad Polak zawisły czarne chmury po świetnym bloku bielszczanek.

komentarz

Patrycja Polak naładowana pozytywną energią po raz kolejny w tym meczu atakuje sprytnie i obija ręce bezradnych bielszczanek.

komentarz

Patrycja Polak zdobywa punkt w kontrze i już tylko jeden punkt przewagi BKS-u.

BUD 2 : 1, 5 BKS
czas 4 SET

Przyjezdne nie przyjmują zagrywki Pavan i o czas, tym razem, poprosił Tore Aleksandersen.

komentarz

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie seria prostych błędów pogrąża bielszczanki.

komentarz

Tym razem Joanna Staniucha-Szczurek uderzyła zbyt mocno po skosie i piłka nie zmieściła się w pomarańczowe pole rywalek.

BUD 2 : 1, 1 BKS
czas 4 SET

Kolejna trudna zagrywka Kornelii Moskwy. Nicola Vettori robi co może, by uniknąć w Arenie Toruń tie-breaka i w tak wczesnej fazie seta wykorzystał już drugą przerwę na żądanie.

komentarz

Kornelia Moskwa dwukrotnie punktuje w polu zagrywki.

komentarz

Bardzo silnym i skutecznym atakiem Patrycja Polak zdobywa pierwszy punkt dla miejscowych w tej partii.

BUD 2 : 1, 0 BKS
czas 4 SET

Emilia Mucha z sytuacyjnej piłki zaryzykowała wysokim, ale posłanym w 9. metr plasem. Opłaciło się. Piłka wylądowała w boisku torunianek i szybko o czas poprosił Nicola Vettori.

komentarz

Czwartą odsłonę widowiska bielszczanki rozpoczynają od skutecznej zagrywki Emili Muchy

19:33

To była najmniej na razie ciekawa odsłona w tym meczu. W secie grał praktycznie jeden zespół i mowa tutaj o toruniankach, prowadzonych przez skuteczną dzisiaj Rebeccę Pavan. Z kolei bielszczanki popełniły w tej odsłonie zbyt wiele błędów, by myśleć o bardziej równorzędnej walce.

komentarz

Za drugim razem już nie było wątpliwości. Najpierw bielszczanki świetnie wybroniły kiwkę Pavan, ale przy kolejnej zdrapce, tym razem Eweliny Ryznar, nie były już w stanie skutecznie zareagować.

komentarz

Torunianki nie wykorzystały pierwszego setbola przez autową zagrywkę.

komentarz

Sonia Mikyskova nie skończyła piłki na siatce, a w kontrze nie pomyliła się, rozgrywająca dzisiaj świetny mecz, Rebecca Pavan.

komentarz

Z kolei torunianki w tej odsłonie mają też trochę szczęścia. Ostra, zagra bardzo płasko przez Marinę Paulavą zagrywka zatańczyła na taśmie i spadła w niepilnowane pole bielszczanek.

BUD 1 : 1, 19 BKS
czas 3 SET

Drużyna gości mogła zbliżyć się znów na jeden punkt, ale nie po raz pierwszy w tym secie nie wykorzystała kontry i czas dla Tore Aleksandersena.

komentarz

Bielszczanki punktują w kontrze i przewaga miejscowych maleje.

komentarz

Marina Paulava przedarła się przez blok rywalek i przełamała dwupunktową passę bielszczanek.

komentarz

Anna Lewandowska popisuje się asem serwisowym i o czas poprosił Tore Aleksandersen. Norweg ma sporo powodów do zmartwień, bowiem jego zespół spisuje się coraz słabiej.

komentarz

Błędy mnożą się zwłaszcza po stronie bielszczanek. Kolejny nieudany atak przyjezdnych.

komentarz

Patrycja Polak serwuje w aut. Coraz więcej błędów po obu stronach. Czyżby siatkarki zaczynały odczuwać trudy tego pojedynku?

komentarz

Sonia Mikyskova myli się na zagrywce i torunianki utrzymują minimalne prowadzenie.

komentarz

Sonia Mikyskova wyrzucona przez swoją rozgrywającą niemal za antenkę, ale poradziła sobie z trudną piłką i po ciasnym skosie skończyła atak.

komentarz

Bielszczanki po błędzie rywalek zbliżyły się na jedno oczko, ale odpowiedzi rywalek, a konkretnie Rebeci Pavan, była natychmiastowa.

komentarz

Długa akcja. Po kolejnych nieskończonych atakach sprawy w swoje ręce wzięła Rebecca Pavan i po skutecznym zbiciu blok-aut Kanadyjki torunianki mają już trzy oczka w zapasie.

komentarz

Chwilo trwaj mogłaby powiedzieć Paulava. Kolejny udany atak w kontrze Białorusinki.