• 23:25
  • 25:21

Życzymy zdrowia Agacie Sawickiej i dobrej nocy naszym czytelnikom.

To był mecz pełen emocji i dramatów. Bardzo dziękujemy za obecność.

Wrocławianki dopisują sobie trzy oczka i mają już ich razem 50, co daje im drugie miejsce w tabeli. Łodzianki pozostają na trzeciej pozycji z dorobkiem 43 punktów i jednym zaległym spotkaniem.

MVP: Monika Ptak. Środkowa Impela odbiera statuetkę ze łzami w oczach.

IV set, 25:21 Katarzyna Konieczna przebija się przez blok. Koniec meczu!

IV set, 24:21 Heike Beier po skosie trafia w boisko. Problem w tym, że pani arbiter znów tego nie widzi.

IV set, 23:20 Kiwa w aut Courtney. Czyżby to nie był koniec emocji?

IV set, 23:18 Trzech ataków z obejścia nie skończyła Gabriela Polańska. Zemściło się to po ataku Megan Courtney z lewego skrzydła.

IV set, 21:18 W okolice linii bocznej posłała piłkę Martyna Grajber.

IV set, 21:16 Blok-aut po ataku Grobelnej.

IV set, 20:15 Natalia Mędrzyk pocelowała zagrywką Heike Beier.

IV set, 18:15 Natalia Mędrzyk przebija się przez blok, jeszcze Grobelna próbowała podbijać piłkę, ale nie dała rady.

Jeszcze jedna przerwa dla Marka Solarewicza.

IV set, 17:14 Gabriela Polańska wygrywa pojedynek na siatce.

IV set, 17:12 Kaja Grobelna kończy kolejną piłkę z prawej strony.

IV set, 16:11 Kaja Grobelna atakuje w 8. metr.

Marek Solarewicz prosi o czas.

IV set, 15:10 Agnieszka Kąkolewska atakuje w taśmę.

Za nią grać teraz będzie Magda Stasiak.

Libero Impela znoszona z boiska. To wygląda na poważniejszą kontuzję...

Ucierpiało jednak kolano Agaty Sawickiej.

IV set, 15:8 Megan Courtney zagrywa w aut.

Martyna Grajber wchodzi za Twardowską.

IV set, 14:7 Heike Beier zatrzymana na lewym skrzydle przez podwójny blok.

IV set, 12:7 Agnieszka Kąkolewska skuteczna w ataku ze środka. Ładnie obróciła piłkę w lewą stronę.

Drugi czas wykorzystuje Błażej Krzyształowicz.

IV set, 10:6 Prosty plas wpada w 3. metr łodziankom, a następnie Heike Beier nieczysto trafia w piłkę w ataku z lewego skrzydła.

IV set, 8:6 Dwie akcje skończone przez Grobelną. Najpierw mądra kiwka w II strefę, a potem petarda z II linii.

IV set, 8:4Katarzyna Konieczna obija łódzki blok.

Szybko o czas prosi Błażej Krzyształowicz.

IV set, 7:3 Monika Ptak kończy atak z jednej nogi. Rośnie prowadzenie Impelek.

IV set, 5:3 Kiwka tuż za blok w wykonaniu Katarzyny Koniecznej. Wszyscy spodziewali się jednak mocnego uderzenia.

IV set, 3:2 Nie skończyła znów Grobelna, ale Natalia Mędrzyk atakuje w aut.

IV set, 2:1 Solidny blok na lewym skrzydle otrzymała Kaja Grobelna.

Też mamy takie wrażenie...

IV set, 0:0 Zaczynają Impelki.

III set, 23:25 Zablokowana Agnieszka Kąkolewska! Ten mecz będzie trwał dalej, bo Grot Budowlani Łódź wygrywają trzecią partię!

III set, 23:23 Megan Courtney na prawym ataku też daje radę. Choć to również była dłuższa akcja.

III set, 22:22 Konieczna zmuszana do kiwania. Nie skończyła. Megan Courtney jednak skuteczna w kontrataku.

III set, 21:21 Kiwka jedną ręką Tobiasz nie wpada w boisko, ale atak Michy Hancock - już tak.

III set, 20:21 ...i kończy ważną piłkę na lewej flance.

III set, 19:20 Kłopoty łodzianek z odbiorem zagrywki i w konsekwencji z atakiem. A Andrea Kossanjowa obija blok rywalek.

I pojawia się za nią Andrea Kossanjowa.

III set, 17:20 Pomyliła się w ataku Megan Courtney.

III set, 17:18 Gabriela Polańska kontratak zamienia na punkt.

III set, 17:16 Świetnie broni atak Twardowskiej Courtney, a Natalia Mędrzyk obija łódzki blok. Impelki znów prowadzą!

III set, 15:16 Monika Ptak punktuje z obejścia.

III set, 14:15 Trzy szanse miały Grot Budowlane i żadnej nie udało się wykorzystać. Blokowana Julia Twardowska.

III set, 13:15 Blok-aut po ataku Natalii Mędrzyk.

Marek Solarewicz prosi o przerwę.

III set, 12:15 Zatrzymana Kąkolewska! Sylwia Pycia w roli głównej!

III set, 12:13 Heike Beier ponownie skuteczna. Przebudziła się Niemka.

III set, 11:12 Oba zespoły wymieniają się autowymi serwisami.

III set, 10:11 Kończy atak z lewego skrzydła Heike Beier. Nieczęsty to obrazek dzisiaj.

III set, 9:10 Nie daje rady skończyć ataku Katarzyna Konieczna, a robi to w kontrze Kaja Grobelna.

Marek Solarewicz prosi o 30 sekund przerwy.

III set, 9:8 Blok-aut po ataku Courtney. Taki był plan. A piłka wpadła jednak po bloku. Szaleje z radości Ewelina Tobiasz.

III set, 9:6 Natalia Mędrzyk serwuje w dziesiąty metr, to znaczy w aut.

III set, 8:5 Gabriela Polańska ze środka bije mocno, po wrocławskim bloku.

III set, 7:4 Natalia Mędrzyk miała trudną do ataku piłkę z lewej flanki i została zatrzymana blokiem.

O czas prosi Błażej Krzyształowicz.

III set, 6:2 Obroniony atak Koniecznej, ale łodzianki wpadają w siatkę.

III set, 4:2 Zablokowana Julia Twardowska na lewym skrzydle.

III set, 2:2 Miały kilka szans na skończenie tej akcji wrocławianki, ale znakomicie w obronie spisuje się Paulina Maj-Erwardt.

III set, 1:1 Megan Courtney radzi sobie na prawym skrzydle przy podwójnym bloku.

III set, 0:0 Wznawiamy grę, a konkretnie robi to Pavla Vincourova.

Dla tych, którzy lubią liczby:

W 10-minutowej przerwie mamy ciekawostkę statystyczną. Grot Budowlani Łódź nie wygrały z Impelem we Wrocławiu od sezonu 2010/2011. Więcej tu:

II set, 25:23 Masa nieskończonych piłek po obu stronach siatki, ale ostatecznie to Katarzyna Konieczna atakiem po skosie kończy tę akcję i przy okazji drugiego seta. Wiadomo zatem, że przynajmniej jeden punkt pozostanie we Wrocławiu.

II set, 24:23 W kluczowym momencie Pavla Vincourova serwuje w siatkę.

II set, 23:22 Uśmiechnęło się szczęście do Grot Budowlanych. Akcja trwała blisko minutę, jedne i drugie próbowały wszystkich wariantów w ataku, a punkt zdobyły przyjezdne po obronie Sawickiej, po której piłka trafiła w telebim.

II set, 23:20 Kaja Grobelna też zablokowana.

II set, 22:20 Obroniony atak Courtney, ale Heike Beier została sprowadzona do parteru podwójnym blokiem.

Błażej Krzyształowicz prosi po raz drugi w tym secie o czas.

II set, 21:19 Podbity atak Grobelnej z II linii, a w kontrze Agnieszka Kąkolewska nie pozostawia złudzeń.

II set, 19:18 "Zacięły się" gospodynie w ofensywie, a Gabriela Polańska to wykorzystuje.

II set, 18:17 Katarzyna Konieczna podarowała punkt rywalkom psując zagrywkę.

To była czwarta kolejna akcja wygrana przez Grot Budowlane. Marek Solarewicz prosi o czas.

II set, 17:15 Posypało się przyjęcie u wrocławianek, a po łódzkiej stronie zimną krew w kiwce zachowuje Gabriela Polańska.

II set, 17:13 Lewe skrzydło Grot Budowlanych nie daje rady, ale Sylwia Pycia przypomniała o sobie atakiem z krótkiej.

Julia Twardowska w miejsce Martyny Grajber.

II set, 16:12 Agnieszka Kąkolewska mocno i pewnie ze środka.

II set, 15:11 Kaja Grobelna znów bije po palcach, ale znów zdaniem sędziów jest to autowy atak. Brak słów.

Błażej Krzyształowicz przerywa grę.

II set, 14:11 A teraz moglibyśmy zrobić "kopiuj-wklej" z poprzedniego wpisu.

II set, 12:11 Podbity atak Grobelnej, a w odpowiedzi punktuje Natalia Mędrzyk.

II set, 11:10 Katarzyna Konieczna mieści się między antenką i blokiem.

II set, 10:8 Uśmiechnęło się szczęście do Impelek. Po zagrywce Moniki Ptak piłka prześlizgnęła się po taśmie na łódzką stronę.

Marek Solarewicz poprosił o przerwę.

II set, 8:8 Katarzyna Konieczna atakuje w aut. Po bloku, ale tego znów nie widzą sędziowie.

II set, 8:6 Megan Courtney zablokowana przez duet Polańska-Vincourova.

II set, 8:4 Monika Ptak po raz kolejny świetnie ze środka.

II set, 7:3 Zbyt mocno ściągnęła piłkę w ataku Gabriela Polańska.

II set, 5:3 Natalia Mędrzyk po prostej i po bloku z lewej flanki.

II set, 4:2 Wyblokowana Konieczna, ale Agnieszka Kąkolewska zachowuje więcej zimnej krwi przy siatce.

I set, 3:1 Źle dograna piłka do Pyci, łódzka kapitan atakuje w taśmę.

II set, 1:1 Agnieszka Kąkolewska punktuje ze środka.

II set, 0:0 Wznawiają Impelki.

I set, 25:19 Drugą piłkę setową dla gospodyń wyrzuca w aut Grobelna. Pierwsza partia dla Impela.

I set, 24:18 Zaczaił się wrocławski blok na Martynę Grajber i zatrzymał atak łódzkiej przyjmującej.

I set, 22:18 Z trudnej piłki punkt zdobywa Kaja Grobelna.

I set, 22:16 Kłopoty z atakiem Grot Budowlanych bezlitośnie wykorzystuje Agnieszka Kąkolewska.

I set, 20:16 Kapitalna obrona Sawickiej, a w kontrze skuteczna Megan Courtney.

Powraca Martyna Grajber w miejsce Twardowskiej.

I set, 18:15 Przestrzeliła Katarzyna Konieczna.

Julia Twardowska w miejsce Grajber.

I set, 18:13 Martyna Grajber atakuje po bloku z lewej flanki, ale sędziowie tego nie dostrzegają.

O drugi czas poprosił Błażej Krzyształowicz.

I set, 16:13 Nieco wyrzucona za antenkę Konieczna, ale zdołała obić skaczącą do bloku Grajber.

I set, 14:12 Kaja Grobelna nie trafia ani w blok, ani w boisko.

I set, 12:11 Katarzyna Konieczna atakuje bez bloku w aut.

Marek Solarewicz poprosił o 30 sekund przerwy.

I set, 11:9 Wrocławianki mają problem ze skończeniem ataku, co wykorzystuje Grobelna.

I set, 11:7 Kaja Grobelna atakuje ponad blokiem rywalek.

I set, 10:5 Heike Beier zatrzymana podwójnym blokiem.

I set, 9:4 Przechodzącą piłkę wykorzystuje Micha Hancock. Czas dla Błażeja Krzyształowicza.

I set, 8:4 Atak z jednej nogi na punkt zamienia Monika Ptak.

I set, 6:4 Wrocławianki po raz kolejny bronią atak Grobelnej, ale odnajduje się Martyna Grajber na lewym skrzydle.

I set, 6:2 Łodzianki wpadają w siatkę przy wyskoku do bloku.

I set, 4:2 Długa akcja na korzyść gospodyń za sprawą Koniecznej.

I set, 3:1 Katarzyna Konieczna kończy swój pierwszy atak w tym meczu.

I set, 2:0 Obronione dwa ataki łodzianek, a kontrę na punkt zamienia Natalia Mędrzyk.

Rozpoczyna od zagrywki Pavla Vincourova.

Impel:

Grot Budowlani:

Aleksandra Szydełko i Bartłomiej Baniak to para sędziowska, która poprowadzi to spotkanie.

Przypomnijmy, że Impel to aktualny wicelider tabeli, zaś Grot Budowlani znajdują się na trzecim miejscu.

Przy okazji składamy najlepsze życzenia Izabeli Bałuckiej, środkowej Impela

Oba zespoły spotkały się niecałe dwa tygodnie temu w półfinale Pucharu Polski w Zielonej Górze. Wówczas po dramatycznym pięciosetowym boju triumfowały łodzianki.

Witamy serdecznie! Za kilka minut we wrocławskiej hali Orbita początek hitu 20. kolejki Orlen Ligi! Impel Wrocław podemie Grot Budowlanych Łódź.