Karolina Riemen-Żerebecka wybudzona ze śpiączki

Narciarka Karolina Riemen-Żerebecka została w czwartek wybudzona ze śpiączki farmakologicznej - poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Sebastian Szczęsny. Polka doznała kilka dni temu ciężkiego urazu głowy w wyniku upadku podczas treningu.

Tomasz Skrzypczyński
Karolina Riemen-Żerebecka PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Karolina Riemen-Żerebecka

16 marca Karolina Riemen-Żerebecka, polska narciarka specjalizująca się w skicrossie, miała bardzo poważny upadek na jednym z treningów przygotowujących zawodniczkę do mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada.

Na skutek wypadku doznała ciężkiego urazu głowy. 28-latka, której stan określono jako ciężki, została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Sebastian Szczęsny, w czwartek jej stan jest już stabilny i została ona wybudzona ze śpiączki. Przeniesiono ją także na oddział neurologii.

Riemen-Żerebecka dwukrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich - w Vancouver i w Soczi. Zajmowała tam odpowiednio 16. i 15. miejsce. Dwukrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata. W zawodach PŚ w skicrossie bierze udział od sezonu 2007/08.