Fatalny występ legendy w Pucharze Kontynentalnym. Polacy znów przeciętnie

Simon Ammann totalnie zawiódł w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W środę, podobnie jak we wtorek, przeciętnie spisali się reprezentanci Polski.

PS
Simon Ammann WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Simon Ammann
W środę odbędą się kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad na starcie zabraknie legendy skoków narciarskich, Simona Ammanna.

Ten zawiódł podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu, nie przechodząc nawet przez kwalifikacje. Zamiast turnieju, postanowił wziąć udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego - również w Engelbergu. Niestety, tam też zupełnie sobie nie poradził. Oba konkursy drugiej ligi skoków kończył już na pierwszej serii.

W środę, podobnie jak we wtorek, triumfował Benjamin Oestvold. W drugim konkursie zajmował trzecie miejsce na półmetku (135 metrów), ale w finale poszybował aż 139 metrów i znów stanął na najwyższym stopniu podium.

Oestvold o 2,2 punktu wyprzedził swojego kolegę z kadry - Sondre Ringena (136 i 137,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner (133 i 136,5 m).

Polacy znów spisali się bardzo przeciętnie. Aleksander Zniszczoł zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce po pierwszej serii (133,5 m), ale słabszy drugi skok (128 m) sprawił, że zakończył zmagania na 12. lokacie. Ex aequo 17. miejsce zajęli Andrzej Stękała (121 i 127,5 m) i Klemens Murańka (118,5 i 133 m). Na 19. lokacie sklasyfikowany został Maciej Kot (121 i 128 m), 27. był Jarosław Krzak (125,5 i 120 m), a ponownie punktów nie zdobył Klemens Joniak (112,5 m).