Powtórka w Villach. Polki bez punktów

Drugi konkurs Turnieju Sylwestrowego kobiet w Villach i po raz kolejny bez punktów dla reprezentantek Polski. Ponownie najlepsza okazała się Eva Pinkelnig.

PS
Nicole Konderla WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Nicole Konderla
Eva Pinkelnig nie miała sobie równych w pierwszym, środowym konkursie Turnieju Sylwestrowego w Villach. Austriaczka o ponad dziewięć punktów pokonała drugą Annę Odine Stroem i o ponad 14 trzecią Nikę Kriznar.

To nie był przypadek. W czwartek Pinkelnig udowodniła, że jest w świetnej formie. Już w pierwszej serii pofrunęła 94,5 m i na półmetku miała 3,8 punktu przewagi nad Anną Rupprecht (92,5 m). Po pierwszej serii trzecia była Katharina Althaus (92 m), a tuż za podium znajdowała się Kriznar (93 m).

W finale Pinkelnig powtórzyła skok na 94,5 m i po raz drugi w dwa dni stanęła na najwyższym stopniu podium. Na drugą lokatę przesunęła się Althaus (po skoku na 92,5 m), a trzecia, podobnie jak w środę, była Kriznar (91 m w finale).

Niestety, po raz kolejny bez punktów PŚ zawody zakończyły dwie reprezentantki Polski. Nicole Konderla odpadła po skoku na 84 metry (zajęła 30. miejsce, ale odpadła w systemie KO), z kolei Paulina Cieślar wylądowała 15 metrów bliżej od koleżanki i była dopiero 46.

Po czwartkowym konkursie Pinkelnig umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i na prowadzeniu w Turnieju Sylwestrowym. Turniej przenosi się do Ljubna, gdzie odbędą się kolejne dwa konkursy.