Drugi medal dla Polski. Jest awans w klasyfikacji medalowej!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Antonio Bat / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP/EPA / Antonio Bat / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Planicy w konkursie na dużej skoczni. Polska ma zatem już dwa medale w czempionacie i awansowała w klasyfikacji medalowej!

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy skoczkowie dają kibicom sporo radości podczas MŚ Planica 2023. W konkursie indywidualnym na normalnej skoczni triumfował Piotr Żyła. Na dużym obiekcie po brąz sięgnął Dawid Kubacki. Blisko podium był też Kamil Stoch, który zajął czwartą lokatę.

Podczas światowego czempionatu w narciarstwie klasycznym dominują Norwegowie, co nie jest zaskoczeniem. Łącznie mają już 21 medali, w tym 10 złotych. Podium klasyfikacji medalowej uzupełniają Niemcy oraz Szwecja.

Sportowcy z obu nacji wywalczyli po trzy złote medale, ale srebrnych krążków więcej mają Niemcy, co daje im drugą pozycję.

Polska awansowała na 4. miejsce. Zajmujemy tę pozycję ex aequo z USA i ze Słowenią, która mocno zyskała po złotym medalu Timiego Zajca w rywalizacji skoczków na dużym obiekcie.

Przed nami ostatnie dwa dni światowego czempionatu. Szansy na medal możemy upatrywać w sobotę, kiedy o godz. 16:30 odbędzie się konkurs drużynowy skoczków.