Ależ gest. Tak zachował się Granerud wobec Kobayashiego

Ryoyu Kobayashi został triumfatorem 72. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Jednym z pierwszych, który gratulował Japończykowi był Halvor Egner Granerud.

Piotr Bobakowski
Halvor Egner Granerud/ Ryoyu Kobayashi Getty Images / Daniel Kopatsch/Getty Images / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud/ Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi zajął 2. miejsce w czwartym konkursie Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen i ostatecznie wygrał klasyfikację generalną 72. edycji słynnego turnieju.

Drugie miejsce ze stratą 24,5 pkt. zajął Niemiec Andreas Wellinger. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft (więcej TUTAJ).

Po ostatnim skoku do reprezentanta Japonii podszedł triumfator TCS z ubiegłego roku - Norweg Halvor Egner Granerud - który symbolicznie wręczył Kobayashiemu "Złotego Orła", nagrodę dla zwycięzcy niemiecko-austriackiego cyklu.

Na koniec obaj zawodnicy padli sobie w ramiona. Piękny gest norweskiego skoczka zarejestrowały kamery telewizji Eurosport (patrz poniżej).