Fascynująca walka o kolejność na podium. Zobacz klasyfikację PŚ

Zwycięstwem Stefana Krafta zakończył się drugi konkurs indywidualny w Lake Placid. Austriak jest oczywiście cały czas liderem Pucharu Świata. Z Biało-Czerwonych najwyżej plasuje się Aleksander Zniszczoł, który jest 22.

Mateusz Kmiecik
Ryoyu Kobayashi WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Stefan Kraft do tej pory zgromadził 1236 punktów i nad drugim Andreasem Wellingerem posiada 209 "oczek" przewagi. Trzeci jest Ryoyu Kobayashi, który do Stefana Krafta traci 215 punktów. To oznacza, że Japończyk zbliża się do Niemca, co zapowiada fascynująca walkę o drugą lokatę.

Z Polaków do drugiej serii awansowali Piotr Żyła, który był bardzo blisko pierwszego podium w sezonie 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich. 37-latek zajął czwartą pozycję, a w klasyfikacji generalnej jest 24.

Na dziewiątym miejscu zmagania zakończył Aleksander Zniszczoł i z 200 "oczkami" plasuje się na 24. lokacie w PŚ. Warto zaznaczyć, że to był już czwarty konkurs 29-latka w najlepszej dziesiątce.

Na 24. pozycji w niedzielę uplasował się Kamil Stoch, a w "generalce" jest 28. 29. w zawodach został sklasyfikowany Dawid Kubacki, a w Pucharze Świata zajmuje 26. miejsce.

Teraz Puchar Świata w skokach narciarskich przenosi się do Azji. W kolejny weekend (17-18 lutego) zawodnicy rywalizować będą w Sapporo.