WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo:
 • AST 2:2 Zakończony BEN
 • JUV 1:0 Zakończony MCI
 • ATM 2:0 Zakończony GAL
 • SZA 3:4 Zakończony RMA
 • BMG 4:2 Zakończony SEV
 • MUN 0:0 Zakończony PSV
 • KRA Dziś BVB
 • BEL Dziś LPO
 • Dziś TOT
 • BAS Dziś ACF
Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa
Skomentuj 6

PŚ: Klingenthal na inaugurację sezonu 2013/14

Projekt nowego kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich przewiduje, że sezon 2013/14 rozpoczną zawody w niemieckim Klingenthal, zaplanowane w dniach 23-24 listopada.

Dotychczas zwyczajowo zimowy Puchar Świata inaugurowały zawody na obiektach w Skandynawii, gdzie najwcześniej przychodziła zimowa aura. W poprzednim sezonie było to norweskie Lillehammer, dwa lata temu fińskie Kuusamo.

W projekcie nie ma konkursu w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza ma się odbyć tylko konkurs Letniej Grand Prix w dniach 2-3 sierpnia. Zimowe zawody planowane są w Zakopanem w terminie 17-18 stycznia 2014.

Do kalendarza wprowadzony został nowy konkurs w niemieckim Titisee-Neustadt w dniach 14-15 grudnia oraz zawody w szwedzkim Falun 26 lutego.

Sezon tradycyjnie mają zakończyć w dniach 21-23 marca trzy konkursy na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy.

Propozycja kalendarza na sezon 2013/14 wymaga jeszcze zatwierdzenia na kongresie FIS, który odbędzie się w czerwcu 2013 roku. Według nieoficjalnych informacji, zmian nie będzie.

Skomentuj 6
Zgłoś błąd

Bądź na bieżąco z Sportowefakty
PAP

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • podhalonin 0 Zablokuj Odpowiedz Zgłoś

  żal tylko Wisły ... ale no cóż skoro dla szacownego Polskiego Związku Narciarskiego ważniejsze były wybory ( które bez problemu można było przeprowadzić chociażby tydzień później ), to trzeba ponieść konsekwencje ... szkoda tylko, że najwięcej na tym wszystkim straci skocznia imienia Adama Małysza we Wiśle- Malince ... na której w minionym sezonie odbyły się fajne zawody ...

 • az090 0 Zablokuj Odpowiedz Zgłoś

  hahahahahahahahahahahahaha

  Melbor Ojoj nie będzie konkursu na narodowym jak mi przykro... Żart

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ]
 • Pottermaniack 0 Zablokuj Odpowiedz Zgłoś

  W sezonie 2011 / 2012 w biegach narciarskich Puchar Świata przypominał bardziej Puchar Europy. Zawody organizowane są tam, gdzie są sponsorzy, a o tych poza starym kontynentem niełatwo, Amerykanie nie odnoszą sukcesów w skokach, więc trudno się spodziewać zawodów w USA w najbliższym czasie. Japonię omijają często niektórzy skoczkowie z czołówki, przez co nie opłaca się organizować podwójnych konkursów w tym kraju. Za Szwecją tak jak piszesz stoją pieniądze, choć obsada może być niezbyt ciekawa, zawody odbędą się tuż po Soczi. Jak wynika z tego kalendarza, Zakopane pokryje się z Jakuszycami. ;)

  wislok Szkoda,że Fis nie zdecyduje się na zrobienie po dwóch weekendy w Japonii (Hakuba i Sapporro po dwa konkursy) i w Ameryce północnej( Salt Lake City i Vancouver). Cieszy powrót Falun ,czyli Szwecji . W latach 90 PŚ był bardziej zróżnicowany. No,ale decdują pieniądze.

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ]
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)