Rewelacyjny Thomas Diethart pokonał rywali w Garmisch-Partenkirchen, Kamil Stoch 7.

Thomas Diethart zwyciężył w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch, najlepszy z Polaków w niemieckim Garmisch-Partenkirchen wywalczył 7. lokatę.

Dawid Góra
Dawid Góra

Thomas Diethart w Garmisch-Partenkirchen był poza zasięgiem rywali. Austriak zupełnie zdominował drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Swojego rodaka, Thomasa Morgensterna pokonał różnicą aż 11,2 punktu! Jeszcze większą przewagę zanotował nad trzecim po zawodach na Olympiaschanze, Simonem Ammannem. Szwajcar, którego forma wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, przegrał z reprezentantem kraju ze stolicą w Wiedniu o, bagatela, 17,6 punktu.

Niespodzianką, choć nie dużego kalibru, można nazwać 4. pozycję Norwega Andersa Fannemela. 5. lokatę wywalczył reprezentant gospodarzy, Andreas Wellinger, zaś 6. był znakomicie dysponowany, 41-latek z Japonii, Noriaki Kasai. Zaraz za weteranem skoków narciarskich uplasował się Kamil Stoch. Mistrz świata z Predazzo oddał dwa dalekie skoki na odległość 135 i 131 m, jednak od ścisłej czołówki konkursu wyraźnie odstawał. Wystarczy napisać, że zawodnik z Zębu przegrał z Diethartem różnicą 31,2 punktu.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Jeśli chodzi o pozostałych biało-czerwonych, wciąż równy poziom prezentuje Klemens Murańka. 19-latek po skokach na odległość 130,5 i 129,5 m pewnie zajął 17. miejsce w niemieckich zawodach. Także stosunkowo równą, jednak nieco poniżej oczekiwań, dyspozycją odznacza się Maciej Kot. Dziś wynikami 131 i 133 m wywalczył 20. pozycję. Kadrowicz Łukasza Kruczka nie mógł być do końca zadowolony ze swojego rezultatu.

Ogromnego pecha w noworocznym konkursie miał Krzysztof Biegun. Złoty medalista uniwersjady wygrał rywalizację w parze z Tomazem Naglicem, jednak po słabym drugim skoki zawodnik urodzony w Gilowicach uplasował się ostatecznie na 31. lokacie nie inkasując za swój występ ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Warto przypomnieć, że w 2. serii skakało o jednego zawodnika więcej, ze względu na fakt, że wśród "szczęśliwych przegranych" po 1. odsłonie konkursu 5. miejsce zajęło aż dwóch skoczków (Martin Schmitt oraz Michael Hayboeck).

W bratobójczej walce w 1. serii pojedynek w parze z Kotem przegrał Jan Ziobro. Z tego powodu, 22-latka nie zobaczyliśmy w finałowej odsłonie drugiego konkursu TCS. Piotr Żyła natomiast śledził przebieg zmagań z trybun, gdyż, jak pamiętamy, nie przebrnął sylwestrowych kwalifikacji zajmując 52. miejsce.

W klasyfikacji generalnej TCS prowadzi Thomas Diethart przed Thomasem Morgensternem oraz Simonem Ammannem. Kamil Stoch zajmuje 9. lokatę. W Pucharze Świata natomiast Polak wciąż jest liderem. Wyprzedza Gregora Schlierenzauera i Andersa Bardala.