Anders Bardal wygrał mistrzostwa Norwegii na dużej skoczni w Lillehammer

Anders Bardal wygrał mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich na dużej skoczni. Srebrny medal zdobył Anders Fannemel, a brązowy - Rune Velta. Konkurs rozegrano w Lillehammer.

W tym artykule dowiesz się o:

Anders Bardal skoczył najdalej zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. W pierwszej miał 141 metrów, w drugiej 140. Anders Fannemel uzyskał 136 oraz 135 metrów, a Rune Velta - 134,5 i 135 m. Konkurs w Lillehammer wyłonił piątego reprezentanta Norwegii na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Został nim Daniel Tande, który był szósty w mistrzostwach kraju.

W składzie na ZIO nie znalazł się sklasyfikowany na ósmym miejscu Tom Hilde. Tuż za nim uplasował się Anders Jacobsen, który będzie skakał w Soczi. 20. lokatę zajął Bjoern Romoeren. Do drugiej serii nie zakwalifikował się natomiast Vegard Sklett, który był 46.

W mistrzostwach nie wzięli udziału: Simen Grimsrud, Joachim Hauer i Vegard Swensen. Ci zawodnicy uczestniczyli w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, które odbyły się od 16 do 19 stycznia. Będą oni reprezentować Norwegię również w zawodach Pucharu Świata. 25 oraz 26 stycznia na Okurayamie skakać będą też: Ole Ingvaldsen, Robert Johansson, Atle Roensen i Andreas Stjernen.