Rok Justin najlepszy w konkursie PK w Falun, dziewiąte miejsce Stefana Huli

26 lutego w Falun rozegrano konkurs Pucharu Świata, a już 1 marca odbyła się rywalizacja o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

W PK, w przeciwieństwie do PŚ, zawodnicy skakali na średnim obiekcie w Falun. Zwycięzcą został Rok Justin, który dwukrotnie lądował na 93. metrze. Dla tego reprezentanta Słowenii jest to piąta wygrana w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Drugą lokatę zajął rodak Justina - Cene Prevc. Skoczył on 94 oraz 93 metry, ale zdobył mniej punktów od triumfatora.

Po pierwszej serii prowadził Tom Hilde. Norweg, który nie znalazł się w składzie na zawody PŚ w Lahti, w drugiej serii uzyskał 18. rezultat i spadł na siódme miejsce. Na dziewiątej pozycji uplasował się Stefan Hula. W trzeciej dziesiątce znalazło się trzech biało-czerwonych: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, a także Jakub Wolny.

Do drugiej serii nie awansowali Krzysztof Miętus oraz Bartłomiej Kłusek. W konkursie skakało trzech Szwedów. Najlepiej z reprezentantów gospodarzy spisał się Carl Nordin, który był 41. w stawce 54 zawodników zgłoszonych do rywalizacji.