Ronan Lamy Chappuis mistrzem Francji

Ronan Lamy Chappuis wygrał mistrzostwa Francji 2014 w skokach narciarskich. Konkurs rozegrano w Les Rousses na obiekcie z punktem konstrukcyjnym usytuowanym na 76. metrze.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii prowadził obrońca mistrzowskiego tytułu - Vincent Descombes Sevoie, który skoczył 77,5 metra. W drugim skoku ten urodzony w 1984 roku zawodnik lądował na 76. metrze. Wyprzedził go Ronan Lamy Chappuis, który na półmetku rywalizacji plasował się na czwartej pozycji. Uzyskał on 76 oraz 77 metrów. Descombes Sevoie otrzymał od sędziów 105,5 punktu, a Lamy Chappuis - 107.

Brązowy medal zdobył Nicolas Mayer. Czwarty był kuzyn triumfatora i trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej - Jason Lamy Chappuis. Na piątej pozycji uplasował się reprezentant Szwajcarii - Gabriel Karlen.