Dawid Kubacki ponownie pokonał Petera Prevca i wygrał konkurs LPK w Kranju!

Dawid Kubacki wygrał drugi w 2015 roku konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie. Oprócz Polaka na podium stanęli reprezentanci gospodarzy - Peter Prevc i Anze Lanisek.

Piotr Ziemka
Po pierwszej serii prowadził Peter Prevc, który wylądował na 109. metrze. Drugą pozycję wspólnie zajmowali Dawid Kubacki i Anze Lanisek. W drugiej rundzie Kubacki skoczył 111,5 metra. 25-letni Polak, tak jak dzień wcześniej, uzyskał najdalszą odległość i zwyciężył. Powtórzył tym samym wyczyn Prevca z 2014 roku, który wtedy również w Kranju wywalczył 200 punktów do klasyfikacji generalnej.
Czołową dziesiątkę zamknął Bartłomiej Kłusek. Tuż za nim znalazł się Stefan Hula. Na czternastym miejscu sklasyfikowano Przemysława Kantykę, na siedemnastym zaś - Krzysztofa Bieguna.

Do drugiej serii nie awansował Andrzej Stękała, który był 32. w stawce 61 skoczków. Zdyskwalifikowany został Maciej Kot.