38-letni Janne Ahonen zwycięzcą letnich mistrzostw Finlandii w Vuokatti

Janne Ahonen wygrał na normalnym obiekcie (K90, HS100) w Vuokatti letnie mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich. Po pierwszej serii 38-letni zawodnik zajmował drugą pozycję.

Piotr Ziemka

Liderem był Ville Larinto, który jako jedyny skoczył ponad 100 metrów. Uzyskał 100,5 metra i zdobył 133 punkty. Janne Ahonen wywalczył 97,5 metra, a Lauri Asikainen - 99,5. Wyżej znajdował się jednak Ahonen, który otrzymał lepsze noty za styl od sędziów. Do prowadzącego zawodnika miał trzy punkty straty.

W drugiej rundzie Ahonen wylądował najdalej (99 metrów). Z kolei Larinto uzyskał 94,5 metra i nie utrzymał pierwszej pozycji. Z czwartego miejsca na trzecie awansował Jarkko Maeaettae. Najwyżej sklasyfikowany Fin w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2015 wyprzedził Asikainena o pół punktu.

Piątą lokatę zajął kombinator norweski Ilkka Herola. Czołową dziesiątkę zamknął Harri Olli.

24 stycznia 2015 roku Ahonen wygrał zimowe mistrzostwa kraju na normalnej skoczni w Lahti. Natomiast 15 lipca na igelicie w Vuokatti został zwycięzcą konkursu zaliczanego do cyklu Veikkaus Cup.