Roman Koudelka zwycięzcą mistrzostw Czech w skokach narciarskich na igelicie

Roman Koudelka wygrał na dużej skoczni w Libercu (K120, HS134) mistrzostwa Czech w skokach narciarskich na igelicie. Drugie miejsce zajął Lukas Hlava.

Piotr Ziemka

Roman Koudelka skoczył najdalej zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. Najpierw uzyskał 122,5 metra i zdobył 120 punktów. W drugim skoku wylądował na 137. metrze i wywalczył 141,1 pkt. Lukas Hlava w obu rundach uplasował się na drugiej pozycji.

18 lipca 2015 roku podczas letnich mistrzostw Czech na normalnym obiekcie w Libercu było odwrotnie. Wtedy triumfował Hlava, a Koudelka otrzymał srebrny medal.

Na półmetku piątą lokatę zajmował Jan Matura. W drugiej serii uzyskał trzeci rezultat i awansował na trzeci stopień podium. Wszyscy zawodnicy rozpoczynali najazd na próg z 21. belki startowej. Na starcie nie stanął Jakub Janda.