64. TCS: Zmiana w składzie Polaków

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Przed zawodami w Garmisch-Partenkirchen najsłabszego w polskiej reprezentacji Piotra Żyłę zastąpi Dawid Kubacki. Urodzony w Nowym Targu skoczek wraca do kadry po udanych występach w Pucharze Kontynentalnym.

Szymon Łożyński
Dawid Kubacki w poświątecznych zawodach na Gross-Titlis-Schanze (HS137) zajął drugie i czwarte miejsce. Podopieczny Macieja Maciusiaka zastąpi Piotra Żyłę, który w ostatnich konkursach regularnie plasował się w piątej dziesiątce zawodów.

To słuszna decyzja sztabu szkoleniowego, chociaż nieco spóźniona. Podczas rywalizacji w ramach Pucharu Świata w Engelbergu Żyła prezentował się bardzo słabo, a mimo to pojechał na inauguracyjny konkurs 64. Turnieju Czterech Skoczni. Na Schattenbergschanze (HS137) Polak najpierw prześlizgnął się przez kwalifikacje (49. pozycja), a następnie zajął 48. miejsce w konkursie głównym, przegrywając w parze z Severinem Freundem.

W kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen nasz kraj będą reprezentować obok Kubackiego Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Klemens Murańka. W Oberstdorfie najlepiej zaprezentował się dwukrotny mistrz olimpijski, który jako jedyny awansował do finałowej serii i ostatecznie zajął 23. pozycję.

Pierwszym liderem 64. TCS został Severin Freund przed Michaelem Hayboeckiem i Peterem Prevcem.