MŚ w lotach: Kolejny nokaut Prevca, świetny skok Murańki w drugim treningu

W drugiej serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu głównego mistrzostw świata w lotach narciarskich Peter Prevc znów nie dał żadnych szans rywalom. Świetny wynik zanotował Klemens Murańka, który po locie na 209,5 metra zajął szóstą pozycję.

Szymon Łożyński
Klemens Murańka East News / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Pozostali Biało-Czerwoni, podobnie jak w pierwszym treningu, nie błyszczeli. Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Tym razem najsłabszym z Polaków był Piotr Żyła. Cieszynianin zakończył swój lot na 173. metrze i został sklasyfikowany dopiero na 33. pozycji.

W treningach klasą samą dla siebie był Peter Prevc. W drugiej serii próbnej lider Pucharu Świata skoczył aż 235,5 metra i znów o ponad 15 punktów wyprzedził sklasyfikowanego tuż za nim zawodnika. Tym razem był nim Robert Kranjec. Rodak Prevca pokazał na treningach, że mimo bardzo słabego sezonu, na mamutach jest imponuje formą i może włączyć się do walki z najlepszymi.

Obrońca tytułu, Severin Freund, po ósmy miejscu w premierowym treningu, poprawił się i zajął czwartą pozycję (213 metrów). Gospodarze mistrzostw świata w lotach także mają powody do zadowolenia. W obu seriach próbnych, w czołówce tabeli uplasował się Stefan Kraft.

Zgodnie z prognozami, wiatr na obiekcie w Bad Mitterndorf nie przeszkadza w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. W pierwszym treningu większość skoczków oddała swoje próby przy delikatnych podmuchach pod narty. W drugiej serii nieocenianej, wiatr zmienił już swój kierunek i zawiewał z góry skoczni.

Start kwalifikacji wyznaczono na godzinę 13:00.