Andrzej Stękała rozpocznie, Kamil Stoch zakończy - oto składy na konkurs drużynowy

Czterech najlepszych Polaków podczas kwalifikacji zostało powołanych do składu na drużynowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Do rywalizacji zgłoszono 10 zespołów.

Piotr Ziemka
EXPA/Newspixpl Newspix / EXPA/Newspix.pl

Polskę reprezentować będą: Andrzej Stękała, Maciej KotStefan Hula i Kamil Stoch. W porównaniu do drużynowych konkursów w Willingen oraz w Tauplitz/Bad Mitterndorf zabraknie Finów. Do zawodów w Zakopanem zgłoszono tylko trzech fińskich skoczków.

W "drużynówce" w Zakopanem wystartują Japończycy, których zabrakło 9 oraz 17 stycznia 2016 roku. Skoczkowie z Kraju Kwitnącej Wiśni wystąpią jednak w składzie dalekim od najmocniejszego. Jedynym Japończykiem z podstawowego składu, który stanął na starcie w Polsce jest Kento Sakuyama. Pozostali tradycyjnie wrócili wcześniej do swojego kraju, aby przygotowywać się do zmagań w Sapporo.

W reprezentacji Czech zabraknie dwóch uczestników MŚ 2016 w lotach narciarskich - Lukasa Hlavy i Tomasa Vancury. Ci zawodnicy w Japonii rywalizują o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Natomiast w gronie Norwegów nie będzie tym razem Johanna Forfanga.

Dotychczas na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza (HS134) rozegrano trzy drużynowe konkursy Pucharu Świata. W każdym z nich na podium stali Słoweńcy oraz Austriacy. W 2013 roku drugą pozycję zajęli: Piotr Żyła, Kot, Krzysztof Miętus i Stoch. W następnych latach podopieczni Łukasza Kruczka plasowali się na czwartym oraz piątym miejscu.