PŚ w Zakopanem: Awans Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej

Dwukrotny mistrz olimpijski po zajęciu ósmej lokaty w niedzielnym konkursie w Zakopanem przesunął się z 22. na 18. pozycję w Pucharze Świata. Awans zanotował także Maciej Kot. Przewagę nad rywalami powiększył Peter Prevc.

Szymon Łożyński
PAP / Grzegorz Momot
Słoweniec nie wygrał indywidualnych zawodów na Wielkiej Krokwi, ale pod nieobecność Severina Freunda i tak powiększył przewagę nad swoimi największym konkurentem do 305 punktów. Niemiec nie przyjechał do stolicy polskich Tatr, ponieważ doznał przepukliny dysku lędźwiowego.

Nieobecność wicelidera cyklu wykorzystał Kenneth Gangnes. W Zakopanem Norweg zajął czwarte miejsce i zbliżył się do Freunda na 54 oczka. Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata wypadł Noriaki Kasai. Japończyka z dziesiątej pozycji "zepchnął" Domen Prevc. 16-latek pod Tatrami zajął ósmą pozycję.

Triumfator niedzielnej rywalizacji, Austriak Stefan Kraft zainkasował 100 punktów, dzięki czemu znacznie zbliżył się do piątego w klasyfikacji Johanna Andre Forfanga.

W czołowej trzydziestce obok Stocha znajduje się jeszcze dwóch Polaków. 24. miejsce zajmuje Stefan Hula, a trzy lokaty niżej plasuje się Maciej Kot. Zawodnik AZS-u Zakopane po zajęciu 12. lokaty w konkursie indywidualnym zanotował awans z czwartej do trzeciej dziesiątki cyklu.