PŚ w Vikersund: Robert Kranjec dogonił Kamila Stocha. Klasyfikacja Pucharu Świata

Dzięki 100 punktom zdobytym za piątkowy triumf w Vikersund Robert Kranjec awansował na 20. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ. Tą samą lokatę zajmuje Kamil Stoch. Kranjec objął natomiast prowadzenie w Pucharze Świata w lotach.

Szymon Łożyński
W piątek skaczący w żółtej koszulce lidera Peter Prevc dopiero po raz trzeci w tym sezonie nie stanął na pucharowym podium. Słoweniec zajął czwarte miejsce, ale i tak powiększył przewagę nad swoim największym konkurentem w walce o Kryształową Kulę. Severin Freund pierwsze z trzech zmagań na Vikersundbakken (HS 225) zakończył na 10. lokacie. Niemiec musi oglądać się za siebie, bowiem 54 punkty odrobił do niego, drugi w piątek, Kenneth Gangnes. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ma obecnie 57 punktów przewagi nad Norwegiem.

W czołowej dziesiątce po piątkowym konkursie doszło do jednej zmiany. Na 9. z 8. pozycji spadł Richard Freitag. Niemiec został wyprzedzony przez Daniela Andre Tandego. 10. miejsce utrzymał natomiast Domen Prevc, który nie przyjechał do Vikersund.

Z Polaków cały czas najwyższą, 20. pozycję, zajmuje Kamil Stoch. Po pierwszym konkursie na norweskim mamucie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim zrównał się Robert Kranjec. Słoweniec do swoich poprzednich 93 oczek dołożył aż 100 punktów za piątkowy triumf.