Severin Freund po operacji. Niemca czeka długa przerwa

Severin Freund przeszedł zabieg artroskopii lewego biodra. Niemieckiego zawodnika czeka długi rozbrat ze skocznią. Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata do treningów wróci najwcześniej za 4 miesiące.

Kamil Kołsut
PAP

28-latek zmagał się z urazem od upadku, do którego doszło podczas serii próbnej konkursu w Innsbrucku. - Zabieg był niezbędny, abym mógł jeszcze raz zaatakować Puchar Świata - wyjaśnia Freund, cytowany na łamach "Der Spiegel".

Niemiec rehabilitację rozpocznie za 3-4 tygodnie.

Freund zajął w ubiegłym sezonie drugie miejsce w Pucharze Świata, był też drugi w Turnieju Czterech Skoczni. W obu przypadkach wyprzedzał go tylko Słoweniec Peter Prevc. Rok wcześniej Niemiec zdobył PŚ i został mistrzem świata.