Roman Koudelka walczy o tytuł narciarza roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Piotr Hawalej / Na zdjęciu: Roman Koudelka
AFP / Piotr Hawalej / Na zdjęciu: Roman Koudelka

W piątek na gali Czeskiego Związku Narciarskiego ogłoszone zostanie nazwisko najlepszego narciarza roku. W gronie 22 nominowanych znalazło się troje zawodników uprawiających skoki narciarskie - Roman Koudelka, Tomas Vancura i Barbora Blazkova.

W tym artykule dowiesz się o:

W ubiegłym sezonie Koudelka uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 26-letni reprezentant Czech zaliczył bardzo dobry sezon, w Wiśle odniósł zwycięstwo, a w pierwszej dziesiątce był w Lillehammer (dwukrotnie), Garmisch-Partenkirchen, Willingen, Zakopanem, Sapporo, Lahti (dwukrotnie) i Ałmatach.

20-letni Tomas Vancura w minionym sezonie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego  w Sapporo. Na mistrzostwach świata w lotach w Kulm zajął 23 miejsce. - Moim priorytetem jest oddawanie dobrych skoków, wyniki przyjdą automatycznie. Postaram się to kontynuować - powiedział zawodnik.

W gronie nominowanych znalazła się również Barbora Blazkova, która na mistrzostwach świata juniorów w Rasnovie zajęła 13 miejsce.

Głównymi faworytami w plebiscycie są snowboardzistka Ester Ledecka oraz narciarka alpejska Sarka Strachova.

{"id":"","title":""}