Świetne skoki podopiecznych Łukasza Kruczka. Bresadola wygrał trening, Maciej Kot drugi

Davide Bresadola skoczył najdalej podczas drugiej piątkowej serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Drugie miejsce zajął Maciej Kot.

Piotr Ziemka
PAP / Andrzej Grygiel

Najlepszymi zawodnikami obu piątkowych serii treningowych okazali się niespodziewanie Włosi. Podopieczni Łukasza Kruczka nie startowali w zawodach Letniej Grand Prix 2016 w Courchevel oraz w Wiśle. Pierwszą lokatę podczas pierwszego treningu na Adlerschanze zajął Sebastian Colloredo. W drugiej serii na 107. metrze wylądował skaczący z trzecim numerem startowym Davide Bresadola. Później zaprezentowało się 53 zawodników, ale Bresadola utrzymał pierwszą pozycję.

Najbliżej wyprzedzenia Włocha był Maciej Kot. Lider klasyfikacji generalnej zdobył tylko cztery dziesiąte punktu mniej. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Peter Prevc. W czołowej dziesiątce znalazł się też Klemens Murańka, który był ósmy.

W drugiej serii treningowej jako jedyny z grona 57 zgłoszonych do rywalizacji zawodników nie skakał Simon Ammann.