Letni FIS Cup: zdecydowany triumf Jana Ziobro

Jan Ziobro wygrał o 18,8 punktu nad drugim Austriakiem Danielem Huberem konkurs Letniego FIS Cupu w fińskim Kuopio. W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch Polaków, czwarty był Aleksander Zniszczoł, a ósmy Bartłomiej Kłusek.

Szymon Łożyński

W dniach 20-21 sierpnia w fińskim Kuopio odbędą się dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Przed tymi zawodami rozegrano jednak zawody w niższej kategorii w Letnim FIS Cupie.

W czwartkowym konkursie na skoczni Puijo (HS 127) wzięło udział aż 91 skoczków, w tym 5 reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Jan Ziobro, który zdominował zawody. Podopieczny Roberta Matei prowadził na półmetku, a w drugiej serii obronił swoją lokatę i wygrał z przewagą aż 18,8 punktu nad drugim Austriakiem Danielem Huberem.

Trzecie miejsce zajął Norweg Jarl Magnus Riiber. O 8,5 punktu ze skoczkiem ze Skandynawii przegrał Aleksander Zniszczoł, który był czwarty. Ósme miejsce zajął Bartłomiej Kłusek, a na 18. lokacie sklasyfikowano Krzysztofa Miętusa. Punktów nie zdobyli Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż.

Po pięciu konkursach cyklu liderem klasyfikacji generalnej jest Davide Bresadola (w czwartek szósty). Włoch, podopieczny Łukasza Kruczka, uzbierał dotychczas 285 oczek. Najwyżej z Polaków, na 5. pozycji, sklasyfikowany jest Jan Ziobro, który ma na swoim koncie 169 punktów. Szósty konkurs Letniego FIS Cup odbędzie się w piątek, także w Kuopio.