66 skoczków wystartuje w konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Kuopio

66 skoczków, w tym sześciu Polaków, zgłoszono do udziału w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Kuopio.

W tym artykule dowiesz się o:

Rozpoczęcie serii próbnej zaplanowano na godzinę 13:30 polskiego czasu. 90 minut później nastąpi start pierwszej rundy konkursowej. Pierwszy z Polaków zaprezentuje się Bartosz Czyż, dla którego będzie to debiut w Pucharze Kontynentalnym. Jako 48. wystąpi Krzysztof Miętus, 52. Aleksander Zniszczoł, 56. Przemysław Kantyka, 60. Bartłomiej Kłusek, a 65. Jan Ziobro. Po ostatnim z Biało-Czerwonych, który jest szósty w klasyfikacji generalnej po dwóch konkursach w Kranju, wystartuje już tylko zajmujący piątą pozycję - Słoweniec Rok Justin.

Ziobro w czwartek 18 sierpnia oraz w piątek 19 sierpnia stanął na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu FIS w Kuopio. W 2015 roku na igelicie w Kuopio po jednym konkursie tego cyklu wygrali Andraz Pograjc i Florian Altenburger. Później zwyciężyli po razie na skoczni Puijo (HS 127) w Pucharze Kontynentalnym.

Na starcie staną też między innymi podopieczni Łukasza Kruczka z włoskiej reprezentacji: Alex InsamDavide Bresadola oraz Sebastian Colloredo.

{"id":"","title":""}