LPK w Kuopio: Krzysztof Miętus na podium. Jan Ziobro nie wykorzystał szansy

W niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio Krzysztof Miętus zajął trzecie miejsce. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Jana Ziobro, który tym samym nie został nowym liderem cyklu. Zawody wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber.

Szymon Łożyński
19-latek zdominował niedzielną rywalizację na obiekcie Puijo (HS 127). Dotychczas Jarl Magnus Riiber startował przede wszystkim w kombinacji norweskiej, w której jest aktualnym mistrzem świata juniorów zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej.

Tym razem Norweg mógł świętować jednak pierwszy triumf w swojej karierze w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W niedzielę Riiber był zdecydowanie najdalej i najlepiej stylowo skaczącym zawodnikiem. Nad drugim Włochem, podopiecznym Łukasza Kruczka, Alexem Insamem uzyskał aż 19,2 punktu przewagi.

Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Miętus, który po dwóch dobrych skokach (120,5 oraz 123,5 metra) stracił zaledwie 0,1 punktu do Insama. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Jan Ziobro. Gdyby brązowy medalista MŚ w Falun wygrał niedzielne zawody, wówczas zostałby nowym liderem klasyfikacji generalnej. Tak się jednak nie stało i Ziobro musiał zadowolić się awansem z trzeciej na drugą pozycję w "generalce" (wyprzedził Roberta Kranjca).

W czołowej dziesiątce konkursu znalazło się także miejsce dla Aleksandra Zniszczoła, który był dziewiąty. Punkty zdobył również Bartłomiej Kłusek. Do finałowej trzydziestki nie awansowali Przemysław Kantyka oraz Bartosz Czyż.

Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowano w czeskim Frenstat w dniach 26 i 27 sierpnia bieżącego roku.