Daniel Andre Tande najlepszy w serii próbnej przed konkursem LGP w Hakubie

Daniel Andre Tande zajął pierwsze miejsce w serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix w Hakubie. W czołowej dziesiątce uplasowało się aż sześciu Norwegów oraz czterech Japończyków.

Piotr Ziemka
PAP/Grzegorz Momot / PAP/Grzegorz Momot

Dziesięciu zawodników, w tym Taku Takeuchi, ruszało z dziesiątej belki startowej. Japończyk uzyskał najlepszą odległość serii próbnej - 133,5 metra. Po skoku Jewgienija Klimowa podwyższono rozbieg o jeden stopień. Reprezentanta gospodarzy wyprzedził tylko Daniel Andre Tande. Norweg zdobył jedną dziesiątą punktu więcej niż Takeuchi.

Trzeci był Halvor Egner Granerud, czwarty Anders Fannemel, piąty Joacim Oedegaard Bjoereng, szósty Joachim Hauer, a ósmy Andreas Stjernen. W czołowej dziesiątce znaleźli się też siódmy Daiki Ito, dziewiąty Ryoyu Kobayashi i dziesiąty Junshiro Kobayashi.

Z grona zawodników spoza Norwegii i Japonii najlepiej spisał się Philipp Aschenwald. Austriak zajął jedenastą lokatę. Trzynasty wynik miał najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej skoczek spośród tych, którzy startują w zawodach Letniej Grand Prix 2016 w Hakubie - Andreas Wellinger.

Na 32. pozycji w stawce 49 zawodników uplasował się Jan Ziobro, na 33. zaś - Stefan Hula. W serii próbnej nie skakał Noriaki Kasai.