Aleksander Zniszczoł wyprzedził Petera Prevca i został liderem LPK 2016

Aleksander Zniszczoł po piątkowym konkursie we Frensztacie zajmował ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016. Polak zwyciężył w sobotę. Zdobył więc 100 punktów i objął prowadzenie w "generalce".

Piotr Ziemka

Tydzień wcześniej Aleksander Zniszczoł prowadził po pierwszej serii zmagań Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Kuopio. W drugiej rundzie miał jednak szesnasty wynik i spadł na... ósme miejsce. Tym razem awansował aż o siedem pozycji w "generalce". Wyprzedził między innymi Petera Prevca.

Słoweniec skakał w dwóch konkursach tego cyklu - na inaugurację w Kranju triumfował dwukrotnie i był liderem z dorobkiem 200 punktów. Później rozegrano trzy konkursy - dwa w Kuopio oraz jeden we Frensztacie. Zmiany na szczycie jednak nie było. Dopiero w sobotę Prevc stracił przodownictwo.

Zniszczoł ma w dorobku triumf w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwyciężył w 2011 roku.

Kolejne zawody odbędą się 10 oraz 11 września w Lillehammer.

46. Bartosz Czyż Polska 20

2016 FORMULA 1 BELGIAN GRAND PRIX tylko w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend online na elevensports.pl. Eleven Sports znajdziesz również w ofertach największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA. ZOBACZ WIDEO Michał Kucharczyk: Są ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a uważają się za znawców