LPK w Klingenthal: Jan Ziobro na podium, podwójna korona dla Markusa Eisenbichlera

Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w przedostatnim w tym roku konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na Vogtlandarenie w Klingenthal klasą samą dla siebie był Markus Eisenbichler. Niemiec wygrał i zapewnił sobie triumf w całym cyklu.

Szymon Łożyński
Przed sobotnim ostatnim konkursem w tegorocznym Letnim Pucharze Kontynentalnym Markus Eisenbichler drugiego w klasyfikacji Roka Justina wyprzedza aż o 201 punktów. Słoweniec jest daleki od swojej optymalnej formy, ponieważ w piątek był dopiero 25. na Vogtlandarenie (HS140).

Z kolei złudzeń rywalom nie pozostawił Eisenbichler, który drugiego w zawodach swojego rodaka Stephana Leyhe wyprzedził aż o 30,2 punktu! To prawdziwa przepaść.

Polscy kibice po zakończeniu zawodów mieli powody do zadowolenia, podobnie jak niemieccy sympatycy tego sportu. W konkursie wystartowało sześciu Biało-Czerwonych. Punkty zdobyło trzech naszych reprezentantów: Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł i Jan Ziobro. Zdecydowanie najlepszy występ zanotował Ziobro, który po raz kolejny w obecnym sezonie letnim stanął na podium zawodów drugiej ligi w skokach narciarskich.

Po pierwszej serii 25-latek zajmował czwarte miejsce, ale druga próba na 127. metr pozwoliła mu przesunąć się na trzecią lokatę i wyprzedzić czwartego w piątek Austriaka Eliasa Tollingera o 0,2 punktu.

Ziobro zajmuje także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i w sobotę ma realne szanse na wyprzedzenie wicelidera Roka Justina. Aktualnie Polak traci do Słoweńca 39 punktów i biorąc pod uwagę formę obu zawodników, jest w stanie zniwelować z nawiązką tą stratę w jednym konkursie.

Sobotnie zmagania w Klingenthal zaplanowano na 10:00.