Manuel Fettner wygrał mistrzostwa Austrii na dużej skoczni w Bischofshofen

Manuel Fettner wygrał na dużej skoczni w Bischofshofen mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / Daniel Karmann

Manuel Fettner prowadził już po pierwszej serii konkursu na obiekcie imienia Paula Ausserleitnera (HS140). Wylądował w niej na 138. metrze. W drugiej rundzie 31-letni zawodnik skoczył na odległość 139 metrów, miał trzeci wynik punktowy i zachował prowadzenie. Fettner po raz drugi został triumfatorem indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. W 2012 roku zwyciężył na skoczni normalnej.

Srebrny medal zdobył Stefan Kraft, który w drugiej rundzie uzyskał najlepszą odległość dnia - 139,5 metra - i awansował z trzeciego miejsca na drugie. Na drugim stopniu podium stanął również w 2015 roku.

Trzecią pozycję zajął obrońca mistrzowskiego tytułu - Michael Hayboeck. Na półmetku zajmował drugą pozycję. W drugiej odsłonie rywalizacji skoczył 139 m i zdobył 144,6 punktu (Kraft miał 146,5 pkt w tej fazie, a Fettner 144,3). Hayboeck uplasował się w czołowej trójce krajowego czempionatu siódmy raz z rzędu, a ósmy raz w ogóle.

Czwarty był Clemens Aigner, piąty zaś - Andreas Kofler. W pierwszej serii skoczkowie startowali z osiemnastej belki, w następnej zaś - z dwudziestej.