Roman Koudelka mistrzem Czech w skokach narciarskich, brąz Jakuba Jandy

Roman Koudelka wygrał na igelicie w Libercu mistrzostwa Czech w skokach narciarskich na dużej skoczni. Drugie miejsce zajął Jan Matura. Rozegrano tylko jedną serię.

Piotr Ziemka
PAP / Grzegorz Momot

Roman Koudelka na skoczni Jested, której punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 120. metrze, a rozmiar wynosi 134, skoczył 131 metrów. Dwóch sędziów oceniło jego skok na 18,5 punktu, pozostali dali noty: 18, 19 oraz 19,5. 27-letni zawodnik zwyciężył z dorobkiem 144,4 pkt. Koudelka wygrał mistrzostwa Czech na dużej skoczni również w 2015 roku.

Na drugiej pozycji ze zdobyczą 142,6 "oczek" uplasował się Jan Matura, który wylądował na 130. metrze. Trzech sędziów oceniło skok 36-letniego skoczka na 18,5 punktu, a dwóch - 19.

Trzecie miejsce zajął Jakub Janda. Urodzony w 1978 roku zawodnik otrzymał najlepsze noty za styl (18,5 oraz cztery 19), uzyskał 129 metrów i 141,8 pkt.

W czołowej trójce nie znaleźli się zawodnicy, którzy 11 września stanęli na podium konkursu Letniej Grand Prix w Czajkowskim: Tomas Vancura (125,5/132,5) oraz Vojtech Stursa (123/127,5).

Szósty był Lukas Hlava, siódmy Viktor Polasek, a ósmy Cestmir Kozisek. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany złoty medalista mistrzostw Czech w kombinacji norweskiej Tomas Portyk. Dwunasty wynik miał 34-letni David Jirotka, który w konkursie Pucharu Świata po raz ostatni uczestniczył w 2004 roku.

Drugą rundę odwołano z powodu problemów technicznych.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)