65. TCS: wynik Stocha świetnym prognostykiem! Tak nie zaczął nawet Małysz!

W pierwszym konkursie 65. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie Kamil Stoch zajął 2. miejsce. Tak dobrze zawodów nie zaczął nawet Adam Małysz w sezonie 2000/2001, kiedy wygrał jedyny raz w swojej karierze niemiecko-austriacki Turniej.

Szymon Łożyński
PAP / PAP/Grzegorz Momot
Wówczas na inaugurację zmagań w Oberstdorfie "Orzeł z Wisły" zajął 4. miejsce, a lepsi od niego okazali się triumfator Martin Schmitt, drugi Noriaki Kasai i trzeci Masahiko Harada.

Ostatecznie ze zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni cieszył się jednak Adam Małysz, który po triumfach w wielkim stylu w Innsbrucku i Bischofshofen w klasyfikacji generalnej uzyskał przewagę 104,4 punktu nad drugim Janne Ahonenem. Przez kolejne 16 edycji Turnieju nikt nie był w stanie osiągnąć większej przewagi niż wówczas Małysz.

Na razie zawodnik z Wisły jest jedynym Polakiem, który wygrał Turniej Czterech Skoczni. Po piątkowym występie na Schattenbergschanze (HS137) Kamila Stocha polscy kibice mogą coraz bardziej realnie wierzyć w to, że 6 stycznia 2017 roku do Małysza dołączy drugi z Biało-Czerwonych.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

Mowa o Stochu, który 65. edycję zawodów zainaugurował jeszcze lepiej niż 16 lat temu czterokrotny medalista olimpijski. Zawodnik z Zębu przegrał tylko, i to o 2,8 punktu, ze Stefanem Kraftem. Austriak i Polak są teraz głównym faworytami do końcowego zwycięstwa, tym bardziej że ich przewaga nad trzecim w klasyfikacji łącznej Michaelem Hayboeckiem wynosi 11,8 punktu w przypadku Krafta i 9 oczek w przypadku Stocha.

Drugi konkurs 65. TCS odbędzie się w Nowy Rok o 14:00. O tej samej porze w sobotę 31 grudnia odbędą się kwalifikacje do tego konkursu. Relacja na żywo oraz podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen) w sobotę o godzinie 13:45.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kamil Stoch powtórzy osiągnięcie Adama Małysza i wygra bieżącą edycję Turnieju Czterech Skoczni?