PŚ w Oberstdorfie: Polska liderem. Zobacz klasyfikację Pucharu Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEIR OLSEN /
PAP/EPA / GEIR OLSEN /

Po sobotnim konkursie indywidualnym PŚ w lotach narciarskich, reprezentacja Polski nadal zdecydowanie prowadzi w Pucharze Narodów. Do zmian nie doszło także na dwóch kolejnych pozycjach, które zajmują Austriacy i Niemcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Łącznie w sobotę zapunktowało 5 Biało-Czerwonych. Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który po lotach na 222,5 i 217 metrów zajął 3. miejsce. W czołowej dziesiątce, na 9. pozycji, sklasyfikowano także Piotra Żyłę. 12. lokatę, najlepszą w bieżącym sezonie, zajął Jan Ziobro. 18. był Maciej Kot, a 28. Dawid Kubacki. Łącznie w sobotnich zawodach Polacy zdobyli 126 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów.

Drudzy Austriacy, którzy po sobotnich zawodach utrzymali swoją pozycję, tracą do podopiecznych Stefana Horngachera 320 punktów. Z kolei sklasyfikowani na 3. miejscu Niemcy przegrywają z Polakami o 381 oczek.

Drugi indywidualny konkurs PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie zaplanowano w niedzielę. Początek pierwszej serii o 15:00. Relacja na żywo, a później podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.