PŚ: Polacy poprawili rekordowy wynik z 2014 roku! Wielka przewaga Biało-Czerwonych w Pucharze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Imago Sport and News /
East News / Imago Sport and News /

W drugim indywidualnym konkursie PŚ w Sapporo drużynowo znów najlepsi byli Polacy, którzy powiększyli swoją przewagę nad rywalami. Co więcej po zmaganiach w Japonii Biało-Czerwoni mają już więcej punktów niż w rekordowym dla siebie sezonie 2013/2014.

Wówczas podopieczni Łukasza Kruczka zajęli w łącznej klasyfikacji Pucharu Narodów 4. miejsce, zdobywając w 34 zawodach 3790 punktów.

W bieżącym sezonie rozegrano na razie 22 konkursy. Już teraz Biało-Czerwoni mogą pochwalić się lepszym wynikiem niż trzy lata temu! Łącznie w Japonii podopieczni Stefana Horngachera powiększyli swój dorobek punktowy o 348 oczek. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę żadna z reprezentacji nie zdobyła więcej punktów niż Polacy.

Rezultat naszych reprezentantów jest tym bardziej imponujący, że w drugim konkursie na Okurayamie punktowało tylko 3 Biało-Czerwonych. Zwycięski Kamil Stoch, czwarty Maciej Kot i dwunasty Piotr Żyła powiększyli dorobek Polaków o 172 punkty. Dzięki temu Biało-Czerwoni wyprzedzają już drugich Austriaków aż o 445 oczek. W niedzielę podopieczni Heinza Kuttina zdobyli 98 punktów, a największy wkład w ten dorobek miał trzeci Stefan Kraft.

W niedzielę na Okurayamie drugą najlepszą reprezentacją byli Niemcy, którzy zgromadzili 136 punktów. W klasyfikacji Pucharu Narodów nasi zachodni sąsiedzi zajmują 3. miejsce, a ich strata do prowadzących Polaków wynosi już 455 oczek.

Kolejne konkursy Pucharu Świata, ostatnie przed mistrzostwami globu, odbędą się w dniach 15-16 lutego (środa i czwartek) w koreańskim Pjongczang. Relacja na żywo z zawodów oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.