PŚ w Pjongczang: Kamil Stoch drugi w serii próbnej, Dawid Kubacki piąty

Stefan Kraft skoczył najdalej podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata na dużej skoczni w Pjongczang. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA
Z 35. numerem zaprezentował się Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera wylądował na 127. metrze i objął prowadzenie z dorobkiem 64,6 punktu. Później skakało czterech zawodników plasujących się wyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od urodzonego w 1990 roku Polaka, ale oni nie zdołali wyprzedzić lidera. Na czele Kubackiego zmienił dopiero Peter Prevc. Przed startem Słoweńca podwyższono rozbieg o dwa stopnie. Wcześniej wszyscy ruszali z dwudziestej belki.

Z kolei po występie Domena Prevca wrócono do startu z platformy numer 20. P. Prevc ostatecznie zajął czwarte miejsce, a Kubacki - piąte. Kamil Stoch jako jedyny najeżdżał na próg z dziewiętnastej bramki. Uplasował się na drugiej pozycji. Przed nim znalazł się jedynie Stefan Kraft. Austriak uzyskał 142 metry. W pierwszym wtorkowym treningu taką odległość zmierzono Kamilowi Stochowi.

Trzeci w serii próbnej był Daniel Andre Tande. W drugiej dziesiątce zostali sklasyfikowani: Maciej Kot, Jan Ziobro oraz Piotr Żyła.

Najniżej z Biało-Czerwonych, tak jak to było w obu wtorkowych treningach oraz kwalifikacjach, sklasyfikowano Stefana Hulę. W serii próbnej uczestniczyło 47 zawodników. Nie pojawili się: MacKenzie Boyd-Clowes, Noriaki Kasai oraz Richard Freitag.