Piotr Żyła: Nie powiem, że bywało dla mnie lepiej, bo i gorzej bywało

Piotr Żyła dwóch konkursów w Pjongczang nie zaliczy do najbardziej udanych w karierze. - Nie powiem, że bywało dla mnie lepiej, bo i gorzej bywało - skomentował swoje ostatnie wyniki z uśmiechem na Facebooku.

Michał Bugno
Piotr Żyła WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Piotr Żyła

Piotr Żyła, który niedawno wywalczył drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, aktualnie znajduje się w gorszej dyspozycji. W konkursach w Sapporo zajmował 10. i 12. miejsca, a w koreańskim Pjongczang był dopiero 27. i 18. w stawce.

Ze względu na słabsze wyniki, Żyła wypadł właśnie z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polskiego zawodnika przeskoczył w niej Słoweniec Peter Prevc.

- No to jedziemy. Azja Ekspres za nami. Nie powiem, że bywało dla mnie lepiej, bo i gorzej bywało. Ale dla teamu po prostu mistrzostwo. Na 4 konkursy 3 dla nas - skomentował Piotr Żyła na Facebooku, ciesząc się z sukcesu kolegów.

Rzeczywiście, Kamil Stoch i Maciej Kot mają wielkie powody do zadowolenia. Stoch wygrał drugi konkurs w Sapporo, a Kot zwyciężył tam w pierwszych zawodach (ex aequo z Peterem Prevcem), po czym triumfował w drugim konkursie w Pjongczang, gdzie za rok odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w końcowej części sezonu Piotr Żyła wróci do wysokiej formy?