Andrzej Duda: Głowa do góry. Medale są w zasięgu!

Andrzej Duda skomentował sobotni konkurs MŚ w Lahti. Prezydent RP podziękował polskim skoczkom za ambitną walkę o medale.

Karol Borawski
PAP/EPA / MARKKU OJALA

Mimo wielkich oczekiwań w sobotnim konkursie mistrzostw świata w Lahti na podium nie stanął żaden z reprezentantów Polski.

Najbliżej sukcesu był Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce z zaledwie 1,1 pkt. straty do trzeciego na skoczni HS100 Niemca Markusa Eisenbichlera. Piąty był Maciej Kot, a ósmt Dawid Kubacki. Konkurs nie udał się Piotrowi Żyle, który był 19.

Po zawodach prezydent RP Andrzej Duda Duda podziękował reprezentantom Polski za walkę.

Sobotni konkurs wygrał Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger. Polscy skoczkowie mają jeszcze szanse na medale w konkursie drużynowym oraz w drugim konkursie indywidualnym.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Polacy wywalczą medal w konkursie drużynowym?