MŚ w Lahti: Dawid Kubacki trzeci w serii próbnej, Kamil Stoch na 8. miejscu

Peter Prevc skoczył najdalej w serii próbnej przed kwalifikacjami do czwartkowego konkursu skoków narciarskich na dużym obiekcie podczas mistrzostw świata w Lahti.

Piotr Ziemka
PAP / Grzegorz Momot
Z 48. numerem startowym zaprezentował się Dawid Kubacki. Urodzony w 1990 roku zawodnik uzyskał 120,5 metra i został liderem z dorobkiem 64 punktów. Podopieczny Stefana Horngachera o pół punktu wyprzedził Andersa Fannemela. Kubackiego zmienił na prowadzeniu Peter Prevc. Słoweńcowi zmierzono 125,5 metra.

Później przed Polakiem znalazł się jeszcze tylko Manuel Fettner. Ósme miejsce zajął Kamil Stoch. Natomiast siedemnasty wynik miał Stefan Kraft. Na 22. pozycji został sklasyfikowany Andreas Wellinger.

23. był Maciej Kot, a 39. - Piotr Żyła. Wystąpiło 61 skoczków. Wszyscy startowali z ósmej belki. Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 17:00 polskiego czasu.