QUIZ

QUIZ: Kuriozalna sytuacja w Val di Fiemme, sukcesy Horngachera. Uważnie śledzisz konkursy drużynowe na MŚ?

Konkursy drużynowe w skokach narciarskich na mistrzostwach świata zazwyczaj dostarczają mnóstwo emocji. Nierzadko dochodzi w nich do kuriozalnych sytuacji. Sukcesy odnosił w nich Stefan Horngacher. Sprawdź, czy uważnie śledzisz zmagania drużyn.

1/15
Jaki medal zdobyli Polacy w konkursie drużynowym na dużej skoczni na ostatnich mistrzostwach świata?
brązowy
srebrny
złoty
2/15
Ile razy z rzędu reprezentanci Austrii stawali na najwyższym stopniu podium w konkursie drużynowym na dużej skoczni?
2
3
5
3/15
Znakomity japoński skoczek Noriaki Kasai ma na swoim koncie kilka złotych medali w drużynie. Pierwszy zdobył w....
1995 roku
1999 roku
2001 roku
4/15
Który z wymienionych skoczków narciarskich zdobył aż siedem złotych medali w drużynie?
Thomas Morgenstern
Anders Bardal
Gregor Schlierenzauer
5/15
W 2013 i 2015 roku Biało-Czerwoni odnieśli identyczny sukces - zdobyli brąz w konkursie drużynowym na MŚ. W składzie nastąpiła jednak jednak dwie zmiany. Kto pojawił się w naszym zespole?
Dawid Kubacki i Jan Ziobro
Maciej Kot i Jan Ziobro
Dawid Kubacki i Maciej Kot
6/15
Aktualny szkoleniowiec Polaków Stefan Horngacher w przeszłości również stawał na podium mistrzostw świata w konkursie drużynowym. Ile razy?
4
5
6
7/15
W którym roku po raz pierwszy oficjalnie odbył się konkurs drużynowy w skokach narciarskich podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym?
w 1984 roku
w 1988 roku
w 1989 roku
8/15
Ile razy w historii rozegrano konkurs drużynowy na mistrzostwach świata na skoczni normalnej?
2
3
4
9/15
W 2013 roku Polacy zdobyli brąz, ale byli bardzo blisko drugiego miejsca w konkursie drużynowym. Ile im wówczas zabrakło do srebrnego medalu, który zgarnęli Niemcy?
0,4 punktu
0,8 punktu
1,1 punktu
10/15
Kto przerwał dwa lata temu dominację Austriaków, którzy wygrali konkurs drużynowy na dużej skoczni pięć razy z rzędu?
Norwegia
Niemcy
Finlandia
11/15
Na MŚ w 2013 roku doszło do kuriozalnej w konkursie drużynowym, po której Norwegia spadła z 2. na 4. pozycję. Co się wówczas stało?
źle zmierzono odległość Andersowi Bardalowi
źle policzono punkty Andersowi Bardalowi, bo sędziowie pomylili belkę startową
sędziowie się pomylili i przyznali Andersowi Bardalowi zbyt wysokie noty
12/15
Reprezentanci Niemiec odnieśli wiele sukcesów, ale na mistrzostwach świata w drużynie na dużej skoczni często zawodzili. Przez długi czas nie potrafili wskoczyć na podium, aż w końcu w 2013 roku przerwali złą serię. Po ilu latach?
7
9
12
13/15
Jaka była najmniejsza różnica między zwycięską drużyną a srebrnymi medalistami w konkursie drużynowym na dużej skoczni?
0,9 punktu
1,9 punktu
4,7 punktu
14/15
Który z tych skoczków zdobył złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym?
Tami Kiuru
Hideharu Miyahira
Richard Schallert
15/15
W 2001 roku mistrzostwa świata również odbyły się w fińskim Lahti. Wówczas w wielkiej formie był Adam Małysz. Które miejsce zajęła reprezentacja Polski w konkursie drużynowym na dużej skoczni?