Constantin Schmid wygrał PK w Czajkowskim. Jakub Janda 2., Paweł Wąsek 9.

Constantin Schmid wygrał w Czajkowskim konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Paweł Wąsek.

Piotr Ziemka
skocznia narciarska / skocznia narciarska
Po pierwszej serii Constantin Schmid zajmował czwartą lokatę. W drugiej rundzie brązowy medalista mistrzostw świata juniorów 2017 zdobył najwięcej punktów i awansował na pierwsze miejsce. Na półmetku rywalizacji prowadził Jakub Janda. W następnej odsłonie zmagań Czech miał siódmy rezultat i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji.

Na trzecim stopniu podium stanął Clemens Aigner. Austriak wygrał cztery poprzednie konkursy Pucharu Kontynentalnego - dwa w Renie oraz dwa w Zakopanem. Tuż za podium znalazł się najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Ilmir Hazetdinow.

Ósme wyniki w obu rundach miał Paweł Wąsek, który był dziewiąty. 19. lokatę zajął Jakub Wolny, 28. Aleksander Zniszczoł, a 32. Stanisław Biela.

Do konkursu zgłoszono 42 zawodników. W pierwszej serii wszyscy startowali z osiemnastej belki. Przed rozpoczęciem drugiej części podwyższono rozbieg o jeden stopień.