WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Maciej Kot: Nie jestem wróżbitą Maciejem

Po konkursie w Vikersund Kamil Stoch zbliżył się na 31 punktów do lidera PŚ Stefana Krafta. - Nie jestem wróżbitą Maciejem, żeby wiedzieć, czy Kamil dogoni Krafta, ale głęboko w niego wierzę - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym" Maciej Kot.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
PAP/EPA / Terje Bendiksby

Kamil Stoch w Vikersund wrócił do gry o Kryształową Kulę. Przez wielu skreślony już w rywalizacji ze Stefanem Kraftem, polski skoczek wygrał w niedzielę na mamucie, zbliżając się do Austriaka na 31 punktów. Podczas konkursów w Planicy Kraft będzie czuł oddech Stocha na plecach.

- Nie jestem wróżbitą Maciejem, żeby wiedzieć, czy Kamil dogoni Krafta, chociaż... mówiłem przed rozpoczęciem Raw Air, ze Kamil da radę i to teraz podtrzymuję. Znam go bardzo dobrze i głęboko w niego wierzę - mówi Maciej Kot, który w Vikersund pobił swój rekord życiowy w lotach, przekraczając granicę 240 metrów.

W Planicy sezon Pucharu Świata zakończą trzy konkursy: jeden drużynowy i dwa indywidualne. Do klasyfikacji indywidualnej do zdobycia jest więc 200 punktów. Stoch udowodnił w niedzielę, że potrafi latać na mamutach i na pewno przypuści atak na żółtą koszulkę.

- Kraft czuje oddech Kamila. Trzeba trzymać kciuki do końca. Przydałyby się dwie wygrane w Planicy, a ja wiem, że go na to stać. Ruszamy tam w środę rano, jak zawsze z najbliższymi. To już taka tradycja - kończy Kot.

ZOBACZ WIDEO MŚ w Lahti: Polscy kibice dziękowali Piotrowi Żyle. "Straciliśmy gardła!"Oglądaj na żywo transmisję ze skoków na videostar.pl

Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.