PŚ: w tej klasyfikacji Kamil Stoch prowadzenie stracił w ostatniej chwili

Po niedzielnym zwycięstwie w Planicy na zakończenie Pucharu Świata Stefan Kraft wyprzedził Kamila Stocha także w oficjalnym rankingu zarobków skoczków za sezon 2016/2017. Mimo to Stoch i pozostali Biało-Czerwoni mają powody do zadowolenia.

Szymon Łożyński
PAP / Grzegorz Momot
W czołowej dziesiątce rankingu finansowego znalazło się aż trzech Polaków. Co więcej 2 Biało-Czerwonych było w czołowej czwórce. Wspomniany już Kamil Stoch zajął w tym zestawieniu 2. lokatę, a 4. miejsce przypadło w udziale Maciejowi Kotowi.

Na 9. pozycji sklasyfikowano Piotra Żyłę, a 14. był Dawid Kubacki. W bieżącym sezonie nagrody finansowe za miejsca w czołowej trzydziestce otrzymali także Jan Ziobro, Stefan Hula, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Jeszcze przed finałem Pucharu Świata w Planicy w rankingu finansowym prowadził Kamil Stoch. Ostatecznie dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, podobnie jak w klasyfikacji sportowej cyklu, musiał jednak uznać wyższość Stefana Krafta. Na Letalnicy (HS225) Austriak wygrał dwa konkursy za które otrzymał nieco ponad 80 tys. złotych. Stochowi nie pomogło w utrzymaniu 1. lokaty nawet ponad 18 tys. złotych jakie otrzymał za 3. miejsce Polaków w sobotniej drużynówce.

Nagrody finansowe od światowej federacji otrzymuje 30 najlepszych skoczków w poszczególnych konkursach indywidualnych w sezonie oraz 3 najwyżej sklasyfikowane drużyny w zmaganiach zespołowych.